$
בארץ

פרסום ראשון

משרד האוצר האריך את הערבות הממשלתית לחברות ביטוח האשראי עד סוף 2021

מדובר בביטוח המסופק ליצואנים ישראלים כנגד הסיכון לאי תשלום מצד לקוחות בזמן משבר הקורונה. הערבות, שניתנה למבטחות הפועלות בתחום, היתה אמור לפוג באמצע 2021, אך תוארך עד סוף השנה - מה שייצור תמריץ להמשך הביטוח ולהרחבתו גם ליבואנים וספקים נוספים

עמרי מילמן 20:0027.12.20

אגף החשב הכללי החליט להאריך את הערבות הממשלתית שניתנת לחברות ביטוח האשראי עד סוף 2021, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בערבות הניתנת לשלוש חברות - קופאס, כלל ביטוח אשראי ובססח - עבור ביטוח שאלו מספקות ליצואנים ישראלים. באפריל האחרון העניק האוצר ערבות ממשלתית בהיקף של 2.6 מיליארד שקל, ולאחר מספר חודשים הודיע כי יאריך את הערבות לאמצע 2021, כעת הוחלט להאריך את הערבות עד לסוף השנה הבאה.  

החשב הכללי באוצר יהלי רוטנברג החשב הכללי באוצר יהלי רוטנברג צילום: מיקי נועם אלון

 

 

מיכאל נחמנוביץ, מנהל הפעילות של קופאס ביטוח אשראי בישראל מיכאל נחמנוביץ, מנהל הפעילות של קופאס ביטוח אשראי בישראל צילום: גיא אסיאג

 

הערבות אמורה להוות תמריץ לחברות הביטוח להעניק למבוטחים ביטוח כנגד הסיכון לכשל תשלום מצד הלקוח ולהרחיב את מסגרות האשראי המבוטחות ליבואנים וספקים ישראלים כחלק מהתמודדות עם המשבר הכלכלי העולמי בעקבות הקורונה.

 

גורמים באוצר אמרו ל"כלכליסט" מדובר בכשל שוק מזה מספר שנים במסגרתו חלה ירידה בביטוחי המשנה ועלייה במחירי הביטוח. לדבריהם, הערבות שניתנה במהלך השנה החולפת הביאה לעלייה דרמטית של הכיסוי הביטוחי.

 

לדברי מיכאל נחמנוביץ, מנהל הפעילות של קופאס ביטוח אשראי בישראל, "בזכות פוליסות ביטוח אשראי של קופאס, מאות חברות נכנסו למשבר קורונה עם שקט תעשייתי לגבי גביית חובות לקוחותיהן וביטחון מלא בעניין התשלומים הצפויים. המדינה הסמיכה את קופאס להנפיק 'כיסוי ביטוחי עילי' למבוטחים קיימים ולחברות שיחליטו לעשות ביטוח אשראי בתקופה זו.

 

"עם החתימה על הארכת ההסכם קופאס צפויה להעמיד מסגרות אשראי חדשות למבוטחים הקיימים והחדשים שיצטרפו. המהלך יעזור לאלפי חברות במשק הישראלי וללקוחותיהן ויאפשר המשכיות עסקית בצל הקורונה ויתרום לצמיחת המשק".

x