$
בארץ

הסתדרות המורים מאיימת להשבית הלימודים, אם המורים לא יקודמו ברשימת החיסונים

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה. המשמעות - אם עד ל-12.1 לא יימצא פתרון - תוכל הסתדרות המורים להשבית את הלימודים לרבות את מערך הלמידה מרחוק. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד: "אם אין חיסונים - לא יהיו לימודים"

שחר אילן 15:0927.12.20

הסתדרות המורים הכריזה הבוקר על סכסוך עבודה בדרישה לקדם את המורים בסדרי העדיפויות של החיסונים. זאת במחאה על כך שעובדי ההוראה טרם חוסנו כנגד הקורונה. המשמעות היא שאם בתום ימי הצינון של סכסוך העבודה (עד 12.1.21) לא יהיה פתרון לבעיה תוכל הסתדרות המורים להשבית את הלימודים לרבות את מערך הלמידה מרחוק. בפועל סביר שעד אז יושג הסכם וספק גדול אם הסתדרות המורים תעז להשבית את הלימודים בעיצומו של סגר קורונה.

 

 

 

 

יפה בן דוד מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד מזכ"לית הסתדרות המורים צילום: ראובן קפוצינסקי

 

בהסתדרות המורים דורשים לחסן את עובדי ההוראה שחפצים בכך, אולם הממשלה שומרת בינתיים על סדרי עדיפויות שמעניקים עדיפות לצוותי הבריאות, קשישים והמטפלים בהם. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אומרת כי "לא ייתכן שעובדי ההוראה מקריבים את עצמם בשעה שכלל אזרחי ישראל נמצאים בסגר והמדינה לא תדאג להגנה שלהם מבחינה בריאותית. אין שום סיבה לא לחסן את עובדי ההוראה".

 

בן דוד טענה כי גם לפי משרד הבריאות עובדי ההוראה נמצאים בסיכון גבוה. "רק לפני כמה ימים משרד הבריאות פרסם דו"ח לפיו עובדי ההוראה נמצאים בסיכון גבוה להדבקה, בשיעור של 50 אחוזים, ביחס לאוכלוסייה הכללית".

 

בן דוד הוסיפה ש"אם אין חיסונים - לא יהיו לימודים".

x