$
בארץ

בגלל הסכסוך עם משרד המשפטים: אמסלם מונע כינוס אסיפת הרכבת

שר הדיגיטל הודיע למנהל רשות החברות כי לא יחתום על ייפוי כוח למינוי נציג המדינה באסיפת הרכבת; ברקע: חוות הדעת של המשנה ליועמ"ש דינה זילבר ולפיה אין להוציא לפועל את דרישת אמסלם לבטל את נבחרת הדירקטורים

ליאור גוטמן 21:5426.12.20
הסכסוך בין משרד המשפטים לשר הדיגיטל היוצא דודי אמסלם עולה מדרגה, ולראשונה זולג לפעילות חברה ממשלתית: אמסלם שלח במוצ"ש מכתב למנהל רשות החברות, יעקב (ינקי) קוינט, ובו הודיע לו על סירובו לחתום על ייפוי כוח למינוי נציג המדינה באסיפה הכללית השנתית של חברת רכבת ישראל.

 

כזכור, אמסלם דרש מקווינט לבטל את נבחרת הדירקטורים הממשלתית, ואולם גילה שרשות החברות נצמדת להוראות המשנה ליועמ"ש הפורשת דינה זילבר, שהנחתה את קווינט ואמסלם שלא לבטל דבר; תגובת רשות החברות התגלתה לאמסלם לכאורה רק במכתב תשובה שנשלח לתנועה לאיכות השלטון.

 

אמסלם כתב לקוינט: "קיבלתי את פנייתך שבנדון, לאחר שהשבתם לתנועה לאיכות השלטון כי אתם פועלים אך ורק לפי הנחייתה הישירה של המשנה ליועמ"ש דינה זילבר. לתדהמתי גם נחשפתי לתשובתה לפנייתי של היועצת המשפטית של רשות החברות, דלית זמיר (בת זוגתו של המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ) באמצעי התקשורת השונים, בה היא מודיעה כי היא מאמצת את חוות דעתה של זילבר בניגוד להנחייתי".

 

 

דודי אמסלם דודי אמסלם צילום: אלכס קולומויסקי

 

השר מסכם כי "במכתבי הקודם הבהרתי כי חוות דעתה של זילבר מנוגדת לכל חוק ופנייתה הישירה לעובדי רשות החברות היא סוג של פוטש ועבירה משמעתית חמורה ביותר. אשר על כן, אני מפנה אותך בחזרה למנהליך בפועל, זילבר, קמיניץ ומנדלבליט, על מנת שימשיכו את טיפולם המסור בהתאם לחוות דעתם, ויספקו לך פתרון הולם לנושא שבנדון", הוא כאמור בקשה למנות נציג מדינה לאסיפה הכללית של רכבת ישראל.

 

בענף התחבורה קיבלו בתדהמה את המכתב של אמסלם. מעבר לוויכוח בין רשות החברות לשר המופקד עליה, הסירוב שלו לחתום על ייפוי הכוח מונע מהרכבת - חברה שהאג"ח שלה נסחרות בבורסה - לכנס את האסיפה הכללית במטרה לאשר מהלכים שונים.

 

במקביל למכתב לרשות החברות, אמסלם פנה הערב גם במכתב לנציב שירות המדינה, שם הוא מבקש לערוך בדיקה בנוגע לעבירת משמעת חמורה לכאורה מצד היועמ"ש של רשות החברות זמיר. לדבריו, "נחשפתי באמצעות התקשורת למכתבה של זמיר (בת זוגתו של המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ), שנשלח לתנועה לאיכות השלטון. אני רואה בחומרה רבה את מכתבה זה הממוען לגורם אחר, חיצוני, על נושא הנמצא בסמכותי האישית כשר הממונה על רשות החברות, ואני ממש לא במקרה, לא מכותב שם. אני מבקש ממך לפתוח בבדיקה מיידית של הנושא, מאחר שאני רואה בהליך זה עבירה משמעתית לכל דבר ועניין . זוהי עבירה חמורה על כללי התקשי"ר ואבקשך לבדוק את הסוגייה הזאת לעומק וללא משוא פנים, כאילו הייתה עובדת מן השורה".

x