$
בארץ

בלאגן וצעקות בנתב"ג: מאות שחזרו מדובאי מסרבים להתפנות למלוניות

מאות ישראלים שנחתו אחר הצהריים מסרבים לנסוע למלוניות בידוד של פיקוד העורף וממתינים כבר קרוב לשעתיים לוועדת החריגים שהוקמה באולם הנוסעים הנכנסים. "זה ממש כמו כלא", אמרה אחת הנוסעות - ואחר צעק: "הממשלה הזו לא שווה. אף אחד לא מצביע לכם. שוחד, מרמה, הפרת אמונים - זה מה שיש פה"

איתי בלומנטל, ynet 20:3124.12.20

מאות ישראלים ששבו אחר הצהריים (חמישי) לישראל מחופשה בדובאי מסרבים להתפנות למלוניות בידוד של פיקוד העורף - מה שגורם לכאוס שלם באולם הנוסעים הנכנסים בנמל התעופה בן גוריון.

 

רבים מהנוסעים טוענים כי הם הושמו מאחורי גדרות והביעו זעם על כך שאף נציג מפיקוד העורף או נתב"ג לא ניגש אליהם והסביר להם את התהליך שעליהם לעבור. כמו כן, עשרות בני אדם מתגודדים בניגוד להנחיות סמוך לעמדת ועדת החריגים במטרה לקבל אישור מיוחד לעזוב את שטח נמל התעופה ולהישאר בבידוד בבית ולא במלונית.

 

נוסעים שמסרבים להתפנות נוסעים שמסרבים להתפנות

 

 

בשל העומס באולם הנוסעים הנכנסים, החלו להיאסף נוסעים משלוש טיסות חברות התעופה ישראייר, ארקיע ואל על מדובאי, דבר שיוצר פקק אדיר בשער הכניסה הראשי של מדינת ישראל.

 

אחד הנוסעים צעק: "הממשלה הזו לא שווה. אפס, אפס. אף אחד לא מצביע לכם. שוחד, מרמה, הפרת אמונים - זה מה שיש פה. לא שום דבר חוץ מזה". כמה מהנוסעים תמכו בדבריו. 

 

"אני לא מוכנה לנסוע לאף מלונית", אמרה ל- ynet ג'ני, שמתגוררת במושב בערבה. "אי אפשר לזוז מפה ויש פה בלאגן שלם, זה ממש כמו כלא, לקחו לנו את כל הזכויות שלנו".

 

ג'ני, שהמריאה לדובאי ביום ראשון, לא הספיקה לדבריה להקדים את טיסתה ארצה חזרה. "מאז שנחתנו אף אחד לא אמר לנו מה התהליך שאנחנו עושים ופשוט אין עם מי לדבר. אין כאן לא חיילים של פיקוד העורף, לא עובדים של נתב"ג, כלום. אנחנו אנשים מבוגרים מעל גיל 60, יש לנו בית ריק בערבה שזה מקום רחוק ומבודד- אני לא מוכנה לנסוע למלונית. מפה - רק הביתה".

 

גם יריב (45) נחת אחר הצהריים בישראל עם בני משפחתו אחרי חופשה בדובאי. הוא המתין דקות ארוכות בוועדת החריגים. "אני לא מוכן לנסוע למלונית", אמר. "אני עם אשתי ועוד שלושה ילדים קטנים שרק ייפגעו מנסיעה למלונית. רצינו להקדים את הטיסה חזור, אבל לא הצלחנו למצוא כרטיסים ונתקענו בדובאי. אין שום סיבה שייקחו אותנו בכוח למלונית כי יש לי דירה ריקה שבה אני והמשפחה שלי יכולים להיות בבידוד בצורה נורמלית שלא תפגע בילדים".

 

x