$
בארץ

באתי. בזבזתי. הלכתי: 30 שבועות מעקב אחר המשרד המומצא של אורלי לוי-אבקסיס

"כלכליסט" עקב בכל שבוע אחר בזבוז כספי הציבור במשרד לקידום קהילתי, שדאג בעיקר לשרת את מסע יחסי הציבור של השרה. לא היה בו צורך מעולם. עכשיו, כשהבחירות באופק, צריך לקוות שכמו שנולד כך יגווע

צבי זרחיה 19:0624.12.20

השרה שמעלה ומכפילה אורלי לוי־אבקסיס ערכה שלשום (ג') מופע אימים בממשלה, שבו תבעה להגדיל את תקציב המשרד לקידום קהילתי - משרד שהומצא עבורה - בכ־50 מיליון שקל. אחרת, לא תוכל לפתוח את שנת התקציב החדשה.

 

בשלב הזה היו כבר מי שגיחכו בסתר לנוכח המופע האור־קולי שאותו מכירים שם כבר היטב. דרישה זו מגיעה אחרי שהמשרד מתוקצב כבר ב־57 מיליון שקל. לסכום זה יש להוסיף 110 מיליון שקל עבור יחידות שונות שהועברו לאחריות לוי־אבקסיס.

 

אורלי לוי-אבקסיס אורלי לוי-אבקסיס צילום: חורחה נובומינסקי

 

לפני 30 שבועות "כלכליסט" התחיל לעקוב כל שבוע אחר בזבוז כספי הציבור במשרד לקידום קהילתי, שהוקם לפני חצי שנה עבור לוי-אבקסיס ומאז דאג בעיקר לשרת את מסע יחסי הציבור של השרה - שנטשה את רשימת העבודה-מרצ עימה התמודדה לכנסת ה-23. יחד עם המשרד לקידום קהילתי הוקמו משרדים מיותרים נוספים, כמו המשרד למשאבי המים וההשכלה הגבוהה שהוקם עבור זאב אלקין, ומשרד הדיגיטל והסייבר שהוקם עבור דודי אמסלם.

 

ממעקב כלכליסט התברר שלוי-אבקסיס פשוט נכנסה לתחומים שנמצאים תחת אחריותם של משרדים אחרים. כך, מוקד 105 להגנה על ילדים ברשת והטיפול בסמים, הועברו אליה מהמשרד לביטחון פנים; לוי-אבקסיס פעלה למען נשים שורדות זנות ולקידום הכשרה מקצועית של נשים ערביות - נושאים חשובים ללא ספק, אבל כאלה שכבר נמצאים בסמכות משרדי העבודה והרווחה והכלכלה.

 

גם את החלטת לוי-אבקסיס להעביר ללא מכרז 2.2 מיליון שקל לארגון ויצו, עבור פעילותו הקשורה בנשים, ניתן היה לבצע באמצעות משרד העבודה והרווחה.

 

השרה גם השיקה עם שירות המדינה פרויקט שבמסגרתו מנהלות בכירות ומנוסות בשירות הציבורי יעניקו ייעוץ אישי למנהלות בדרגי הביניים. בפועל, מדובר היה בלא יותר מעוד אריזה מחדש של מיזמים ישנים כעשייה חדשה אחרי מעבר בפס הייצור של לוי־אבקסיס לשמות מפוצצים. פרויקטים דומים כבר פועלים במשרדי הממשלה, והיכן שלא, הנציבות יכולה להפעילם לבד. זה

 

מעולם לא היה צורך במשרד לקידום קהילתי. עכשיו, כשהבחירות באופק, צריך לקוות שכמו שנולד כך יגווע. מבטיחים לעקוב גם בקדנציה הבאה.

x