$
משפט

"מנכ"לית בזק ידעה שבמכתב שניסח פילבר נכלל פרט מטעה שידווח לציבור"

סטלה הנדלר הודתה במסגרת הסדר עם הפרקליטות, כי ידעה שמכתב שניסח מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ביחד עם אנשי בזק, על ביטול חובת ההפרדה המבנית בקבוצה, כלל מידע מטעה שיפורסם למשקיעים. הנדלר, שעזבה את תפקיד מנכ"לית בזק בספטמבר 2018 בשל החקירה נגדה, תשלם 400 אלף שקלים, תורחק משוק ההון ל-9 חודשים והפרקליטות לא תגיש נגדה כתב אישום. הנדלר: "שמחה שהפרשה מאחורי"

תומר גנון 18:1823.12.20

מנכ"לית בזק לשעבר, סטלה הנדלר, ידעה שבמכתב שניסח מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, ביחד עם אנשי החברה, נכלל פרט מטעה שידווח לציבור המשקיעים בבורסה. כך עולה מהסדר להפסקת ההליכים הפליליים נגד הנדלר, שבמסגרתו תשלם קנס אישי של 400 אלף שקלים ותורחק ל-9 חודשים משוק ההון.

 

 

הנדלר עזבה את תפקיד מנכ"לית בזק בספטמבר 2018 בעקבות החקירה שנפתחה נגדה סביב העובדות שתוארו בהסדר, ולעמדת הפרקליטות מהוות עבירה של גרימה להכללת פרט מטעה בדיווח לבורסה במטרה להטעות משקיע סביר.

 

לצפייה בהסדר לחצו כאן 

סטלה הנדלר סטלה הנדלר צילום: ינאי יחיאל

 

על פי ההסדר, ב-22.12.2016 שלח פילבר לבזק מכתב שכותרתו "ביטול חובת ההפרדה המבנית בקבוצת בזק". לפי ההסדר מכתב משרד התקשורת, שמטרתו הייתה להניע את ההפרדה בין החברות בקבוצה, "נוסח על ידי פילבר בתיאום נציגי בזק ובידיעה החשודה (הנדלר, ת.ג)".

 

"מכתב משרד התקשורת כלל פרט מטעה לפיו הושמטה ממנו העובדה בדבר חובת קיום שימוע לפני ביטול ההפרדה בבזק. הוצג מצג מטעה לפיו הן ביטול ההפרדה התאגידית (מעין פתרון ביניים עד להפרדה המבנית, ת.ג) והן ביטול ההפרדה המבנית, מצויים בשלב מתקדם. וכן שהם בעלי היתכנות גבוהה מזו שהתקיימה בפועל".

 

עו"ד נתי שמחוני עו"ד נתי שמחוני צילום: יריב כץ

 

על פי ההסדר, שעליו חתמה הנדלר מול מנהלת מחלקת ני"ע בפרקליטות, עו"ד יהודית תירוש-גרוס: "יום לאחר שליחת המכתב, דיווחה בזק בדיווח מידי לציבור על העברת המכתב ועל תוכנו. דיווח זה כלל פרט מטעה הכלול במכתב משרד התקשורת. החשודה (הנדלר) ידעה שבמכתב משרד התקשורת כלול פרט מטעה וכי הוא ידווח לציבור. למחרת משרד התקשורת פרסם הבהרה שביטול ההפרדה התאגידית ייעשה לאחר שימוע, ובעקבות כך פרסמה בזק דיווח מבהיר".

 

בהסדר נכתב כי: "עמדת התובעת היא כי בעשותה כאמור עברה הנדלר עבירה של גרימה לפרט מטעה בדיווח במטרה להטעו משקיע סביר. התובעת לא תגיש כתב אישום בגין עבירה זאת או אחרת אם תמלא את התחייבויותיה בהסכם: תשלום של 400 אלף שקלים בתוך 30 יום, תהיה מנועה מלכהן כנושאת משרה בתאגיד מדווח לתקופה של 9 חודשים מיום חתימת ההסכם".

 

מסטלה הנדלר נמסר: "אני שמחה לשים את הפרשה מאחורי ולהמשיך לאתגרים חדשים. אני מודה לעורכי הדין נתי שמחוני, צביקה אגמון, אסף קליין, הלה פלג ודנה חן שליוו אותי באופן המסור והמקצועי ביותר לאורך כל הדרך".

x