$
בארץ

בלאגן במבחני הסמכת רואי החשבון: הנבחנים קיבלו טופס של המועד הקודם

זמן קצר לאחר תחילת החלק השני של הבחינה בחשבונאות פיננסית, התגלתה הטעות והמבחן נעצר למשך יותר משעה. סטודנט שנבחן בבחינה אמר לכלכליסט: "מדובר בפארסה שהוציאה את התלמידים מהריכוז; מועצת רואי החשבון: "תקלה שמקורה בטעות אנוש"

עמרי מילמן 17:1622.12.20

במהלך מבחני ההסמכה של מועצת רואי החשבון בחשבונאות פיננסית המתקיימים בשעות אלו נקטע המבחן של הסטודנטים לאחר שגילו הבוחנים כי הטופס שחולק לתלמידים הוא למעשה הטופס של המועד הקודם, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מבחן ההסמכה בחשבונאות פיננסית מחולק לשני חלקים של שעתיים וחצי. רבע שעה לאחר תחילת החלק השני שהחל ב-15:30 גילו הבוחנים את הטעות ועצרו את המבחן למשך יותר משעה. כמעט שעה וחצי לאחר שגילו את התקלה החזירו את התלמידים בחזרה לכיתה. סטודנט שנבחן בבחינה ודיבר עם "כלכליסט" ציין כי "מדובר בפארסה שהוציאה את התלמידים מהריכוז, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במבחן ארוך כל כך. ניתן היה לצפות כי מועצת רואי החשבון האחראית על מבחני ההסמכה תיערך באופן מאורגן יותר לקראת מבחני הסמכה כל כך חשובים שעלולים לחרוץ את עתידם", אמר.

 

בלגאן בבחינת ההסמכה בלגאן בבחינת ההסמכה

 

ממועצת רואי החשבון נמסר בתגובה: "בתחילת החלק השני של הבחינה ב'פיננסית מתקדמת' המתקיימת היום, התגלתה תקלה שמקורה בטעות אנוש של החברה המספקת שירותי הדפסה למועצה ובעטיה חולקו לנבחנים שאלונים ממועד בחינה קודם.

 

"מספר דקות לאחר חלוקת השאלונים ומיד עם גילוי הטעות, נאספו השאלונים והנבחנים הוצאו להפסקה. שאלוני הבחינה העדכניים למועד זה הודפסו בו במקום, והנבחנים הוחזרו לביצוע החלק השני של הבחינה בחלוף שעה אחת. בעקבות האירוע הוחלט כי הבחינה תימשך עד לשעה 19:00 ולא עד 18:00 כפי שתוכננה, ובנוסף תינתן לנבחנים תוספת זמן (באופן גורף ולכלל הנבחנים) למשך חצי שעה".

 

x