$
בארץ

חילוקי דעות בין הליכוד וכחול לבן על הצעת חוק לאישור התקציב

כחול לבן מסרה הערב כי מחר תקודם הצעת חוק לאישור תקציב המדינה לשנים 2020 ו-2021. אם ההצעה לא תאושר עד יום שלישי - הכנסת תפוזר והבחירות ייערכו ב-23 במרץ. בליכוד נמסר כי ההצעה לא תואמה עימם

צבי זרחיה 23:1420.12.20

הליכוד וכחול לבן פועלות לקדם הצעת חוק לדחיית פיזור הכנסת ואישור תקציבי המדינה. אבל, חילוקי הדעות בין שתי המפלגות הללו בעניין סמכויותיו של שר המשפטים אבי ניסנקורן עדיין גדולים. אם לא תושג הסכמה, הכנסת תתפזר והבחירות ייערכו ב-23 במרץ 2021.

 

בהודעה שפרסמה הלילה (א') כחול לבן היא הודיעה על כוונתה לקדם מחר (ב') בשעה 10:30 בבוקר בוועדת הכנסת בראשותו של ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) הצעת חוק שלפיה: מועד פיזור הכנסת עקב אי אישור התקציב יידחה עד ל-31 בדצמבר 2020. עד למועד זה תאשר הכנסת בקריאה השנייה והשלישית את הצעת חוק התקציב לשנת 2020 ועד ל-5 בינואר 2021, תאשר בקריאה השנייה והשלישית את חוק התקציב לשנת 2021. אם התקציבים הללו לא יאושרו - כך לפי כחול לבן - הכנסת תתפזר והבחירות ייערכו ב-23.3.21.

 

הודעת כחול לבן התקבלה בלא תיאום עם הליכוד, שצייץ בחשבון הטוויטר: "‏אם מישהו מאמין שהליכוד יסכים לחזור ל'ממשלה בתוך ממשלה' - הוא חי בסרט". על כך הגיבה כחול לבן בציוץ: "אם מישהו חושב שכחול לבן תסכים לדריסת רגל של נאשם בפלילים בנושא מינוי שופטים וגורמי אכיפת חוק - הוא חי בסרט".

 

 

 

 

 

 

בכחול לבן מתנגדים לדרישת נתניהו שלפיה יידרש רוב של 8 מבין 9 חברי הוועדה לבחירת שופטים לבחירתו של שופט בבית המשפט העליון, לעומת 7 כיום.

 

בעוד הליכוד וכחול לבן מתגוששות, הן ספגו ביקורת מיו"ר ישראל ביתנו ומימינה. יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן צייץ הלילה: "גנץ סמרטוט רב פעמי. ככה זה כשהכיסא לפני הכל". בימינה צייצו: "מתי נתניהו וגנץ ידאגו לעבודה של אזרחי מדינת ישראל כמו שהם דואגים לעבודה שלהם?".

x