$
בארץ

מכתב אזהרה לדודי אמסלם

בדרך לבג"ץ: אין בסיס לפירוק נבחרת הדירקטורים

ליאור גוטמן 06:5720.12.20
הסכסוך על עתידה של נבחרת הדירקטורים הממשלתית עשוי להתגלגל בסופו של יום לפתחו של בית המשפט העליון. עו"ד שחר בן מאיר שלח מכתב לשר הממונה על רשות החברות דודי אמסלם ולמנכ”ל היוצא שלה יעקב (ינקי) קווינט, ובו הצהיר שאם לא תבוטל הוראת אמסלם לפרק את נבחרת הדירקטורים, הוא יגיש נגד השניים עתירה לבג"ץ.

בשבוע שעבר הורה אמסלם לפרק את נבחרת הדירקטורים, חרף הוראות חוזרות ונשנות של המשנה ליועמ"ש דינה זילבר שהמהלך אינו חוקי לכאורה.

 

בן מאיר מסביר שהרשות והשר המופקד עליה יכולים לשנות את המדיניות שלה, ואם השר אמסלם רוצה לשנות את שיטת השיבוץ של אותם בכירים שישובצו לניהול בחברות הממשלתיות הגדולות במשק, זו משימה שבהחלט בתחום סמכותו. עם זאת, לטענת בן מאיר, הטענה של אמסלם שנבחרת הדירקטורים היא "נבחרת צפונבונית של יאיר לפיד" אינה סיבה מספקת לשינוי שיטת השיבוץ, ואף סותרת את הכוונה שהשיבוץ ייעשה בצורה שוויונית. עוד טוען בן מאיר שמבחינת חוק רשות החברות מ־1975 מי שאחראי על הרשות הוא שר האוצר. "ניכר כי השר אמסלם לא קיבל ייעוץ משפטי", סיכם בן מאיר את מכתבו.

 

נכון לסוף השבוע, שום גורם לא ענה לפנייה של בן מאיר. בהנחה שהממשלה תשרוד את המשבר הפוליטי והיא לא תתפזר במהלך השבוע הקרוב, בן מאיר עשוי להגיש עתירה לבג"ץ במטרה למנוע את פירוק נבחרת הדירקטורים. במקרה שהממשלה תתפזר, וישראל בדרך לסבב בחירות רביעי בתוך שנתיים, ההוראה של אמסלם עשויה להתייתר מעצמה, שכן הממשלה הנוכחית הופכת לממשלת מעבר בפועל, כזו שלא מסוגלת לבצע שינויים מרחיקי לכת ועבודתה מוגבלת ממילא.

 

עו״ד שחר בן מאיר. הודיע כי יעתור לבג״ץ עו״ד שחר בן מאיר. הודיע כי יעתור לבג״ץ צילום: אריאל שרוסטר

 

x