$
משפט

פרסום ראשון

חשד: עובד פרקליטות לשעבר פרץ למחשביה, גנב מסמכים רגישים ואיים לפרסמם

המשטרה עצרה אתמול תושב פ"ת בחשד שחדר מרחוק למחשבי מחוז מרכז, גנב מידע ואיים על מחלקת הביטחון של משרד המשפטים כי יחשוף בפני התקשורת מסמכים וחומרים שאליהם נחשף. מחשבים רבים שנתפסו בביתו נעולים בקוד, והמשטרה טרם הצליחה לחדור אליהם. בפרקליטות מחוז מרכז מתנהלים תיקים רגישים, כגון פרשת מין ומינוי

תומר גנון 16:1017.12.20

חשד לפריצה וגניבת חומרים רגישים ממחשבי הפרקליטות: המשטרה עצרה אתמול (ד') תושב פתח תקווה, עובד לשעבר של הפרקליטות, בחשד שפרץ מרחוק למחשבים של מחוז מרכז וגנב חומרים מהשרתים. לאחרונה צלצל האקר לעובדת מחלקת הביטחון במשרד המשפטים, ואיים כי יחשוף בפני התקשורת מסמכים וחומרים אליהם נחשף.

 

חוקרי מפלג הונאה של מחוז ת"א חקרו את ההאקר בחשד לעבירות התחזות, חדירה לחומר מחשב וסחיטה באיומים. בביתו נתפסו מחשבים, טאבלטים וטלפונים ניידים רבים, אשר חלקם נעולים בקודים אותם הוא סירב לתת לחוקרים, או נתן להם קודים שגויים. לגבי שבעה מהטלפונים, המחשבים והטאבלטים שנתפסו טוען החשוד שהם שייכים לעמותת נוער שאותה ייסד.

 

על פי ממצאי החקירה עד עתה, החשוד הוא עובד לשעבר בפרקליטות שהתקבל לעבודה כבן שירות לאומי. לאחר שעזב את הפרקליטות הוא התחזה לעובד מול מרכז השירות, וקיבל הרשאות גישה מרחוק למחשבים. לאחר מכן, כך החשד, הוציא מסמכים ממחשבי הפרקליטות, שבשלב זה לא ברור היקפים וטיבם. בהמשך, כך לפי ממצאי החקירה, צלצל כאמור למחלקת הביטחון במשרד המשפטים ואיים להפיץ את המידע שבידו.

 

(תצלום אילוסטרציה) (תצלום אילוסטרציה) צילום: The Independent

 

החשוד שוחרר אתמול למעצר בית, והמשטרה פנתה לבית המשפט כדי שיאפשר לה להמשיך להחזיק במחשבים עד שתבצע חדירה ותגלה האם נגנבו חומרים ואיזה. נציין כי במחשבי פרקליטות מחוז מרכז, בניהול עו"ד רחל אבישר-אבלס, מרוכזים חומרי חקירה בפרשות רגישות, ובהן פרשת מין תמורת מינוי שבה חשודה השופטת אתי כרייף במתן שוחד מיני ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, בתמורה למינויה כשופטת.

 

הפרקליטות בתגובה: "הנושא מצוי בחקירת משטרה ולכן לא נוכל לפרט לגופו של עניין. אם יתגלו פרצות אבטחה במערכות המשרד, הליקויים יטופלו".

 

 

x