$
בארץ

כץ מבקש מנתניהו להעלות לממשלה ביום ראשון את תקציב 2020

שר האוצר פנה לרה"מ כדי לאשר את התקציב ל-2020 שהגיש ב-7.12, ולהעבירו לאישור הכנסת עד ה-23.12 כפי שנקבע בחוק, ובכך למנוע בחירות מיותרות; בנוסף פנה לגנץ, שמבקש לאשר גם את תקציב 2021: ״הימנעותך מתמיכה בתקציב מהווה חוסר אחריות לאומית"

צבי זרחיה 11:2117.12.20
שר האוצר ישראל כ״ץ, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו, להעלות ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה את תקציב המדינה לשנת 2020, שהונח על ידו ב- 7.12.20 במזכירות הממשלה ולהעביר אותו לאישור הכנסת עד 23.12.20 כפי שנקבע בחוק, ובכך למנוע בחירות מיותרות.

 

יצויין שאם הכנסת לא תאשר את בתקציב הקריאה השנייה והשלישית עד 22.12 בחצות אזי היא תתפזר אוטומטית לבחירות.

 

 

כזכור, כחול לבן דורשת לאשר גם את תקציב 2021 ולא רק את תקציב 2020. לפי ההסכם הקןאליציוני בין הליכוד לכחול לבן, נדרשת הסכמה של 2 המפלגות לנושאים שיועלו לסדר יומה של ישיבת הממשלה. בינתיים חילוקי הדעות בין הצדדים גבוהים אף שבשתי המפלגות לא ממש ששים להקדמת הבחירות.

 

שר האוצר ישראל כץ ורה"מ בנימין נתניהו שר האוצר ישראל כץ ורה"מ בנימין נתניהו צילום: עמית שאבי

 

במקביל פנה השר כ״ץ ליו״ר כחול לבן, בני גנץ, לתמוך בהצעה ולהמשיך בהידברות על לוחות הזמנים לקידום תקציב לשנת 2021, יחד עם חוקי ההסדרים והרפורמות החשובות למשק שמוכנים להגשה, תוך הקפאת תמיכתו של גנץ בקידום החוק להקדמת הבחירות.

 

לדבריו: ״הימנעותך מתמיכה בתקציב וגרירת מדינת ישראל למערכת בחירות מיותרת, בשל ויכוחים פוליטיים, מהווה חוסר אחריות לאומית ופיגוע כלכלי ישיר באזרחי מדינת ישראל. מדינת ישראל, אשר נמצאת על סף סגר שלישי ובראשיתו של מבצע החיסונים הלאומי, צריכה ממשלה יציבה וחזקה שעובדת למען אזרחי מדינת ישראל - תוך יציאה מהמשבר הבריאותי, הכלכלי והחברתי, ועל כולנו להתעלות ולמנוע מערכת בחירות יקרה מזיקה ומיותרת״.
x