$
בארץ

גנץ פיטר את יועז הנדל מתפקיד שר התקשורת

יו"ר כחול לבן הודיע לח"כ הנדל על סיום תפקידו כשר התקשורת, ופועל להעברתו של ח"כ צבי האוזר מתפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. מלשכתו של גנץ, שיחליף את הנדל בתפקיד שר התקשורת, נמסר: "האוזר והנדל בחרו את ביתם הפוליטי החדש ובכך תמה דרכם כנושאי תפקיד מטעם כחול לבן"

אביאור אבו 17:5614.12.20

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע הערב (ב') לשר התקשורת יועז הנדל על סיום תפקידו כשר התקשורת ופועל להעברתו של ח"כ צבי האוזר מתפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון. מלשכתו של גנץ נמסר כי "האוזר והנדל בחרו את ביתם הפוליטי החדש ובכך תמה דרכם כנושאי תפקיד מטעם כחול לבן". במקביל לתפקידו כשר הביטחון, גנץ יחליף את הנדל במשרד התקשורת.

 

יועז הנדל נכנס לתפקיד עם השבעת הממשלה במאי, כך ששימש כשר התקשורת כ-7 חודשים. הנדל, בעל תואר דוקטור להיסטוריה, סירב לאחר הבחירות להצטרף לממשלת מיעוט בראשות בני גנץ, ומצד שני גם סירב להצטרף לממשלה צרה בראשות בנימין נתניהו. הנדל והאוזר התפצלו ממפלגת תל"ם של משה יעלון והקימו סיעה חדשה בשם "דרך ארץ".

 

יועז הנדל וצבי האוזר יועז הנדל וצבי האוזר צילום: עמית שעל, אוראל כהן

 

בצד המקצועי, בכל הקשור למתווה הסיבים האופטיים קבע הנדל כי חברות התקשורת שיפרשו תשתיות בגבולות הארץ, יתועדפו בתמריצים. כאשר החליט להחזיר לגופי השידור כספים לטובת השקעה בהפקות מקור, התנה זאת בתכנים שיעסקו בין היתר בממלכתיות, בהתיישבות ובקליטת עלייה. הנדל קידם את המתווה, שעובר עתה הכנה בוועדת הכלכלה לקראת קריאה שנייה ושלישית; קיבל את המלצות ועדת רוזן לאסדרת תחום הדואר; הקים ועדה לאסדרת תחום שידורים; הוציא לדרך את מכרז דור 5 ואישר את עסקת סלקום-גולן טלקום.

x