$
בארץ

גידול של 57% במספר קנסות הקורונה שניתנו השבוע

מספר דוחות הקורונה קפץ השבוע למעל ל-17 אלף, זאת בהשוואה לממוצע של כ-11 אלף דוחות השבוע בתקופה האחרונה. במקביל, חלה עלייה במספר הקנסות המשולמים ועד כה שולמו כ-107 אלף קנסות בסך של כ-50 מיליון שקל

הסתמכות יתר על חיסונים? המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה שגובה את קנסות הקורונה שמטילה המשטרה מדווח, כי בשבוע האחרון ניתנו 17,232 קנסות בגין אי-שמירה על הנחיות המאבק בקורונה. זאת, לעומת ממוצע של 11 אלף קנסות מדי שבוע במהלך השבועיים הקודמים. מדובר בעליה של 57%.

 

 

 

ייתכן ואחת הסיבות לאי הקפדה על ההנחיות הינה האמונה בקרב חלק מהמפרים כי החיסונים כבר כאן. זאת למרות שעד שמרבית האוכלוסיה תוכל להתחסן צפויים לעבור מספר חודשים.

 

פקח בתל אביב (ארכיון) פקח בתל אביב (ארכיון) צילום: מוטי קמחי

 

במקביל, מדווח המרכז לגביית קנסות כי חלה עלייה במספר הקנסות המשולמים ועד כה שולמו כ-107 אלף קנסות בסך של כ-50 מיליון שקל. בסך הכל מאז פרוץ המשבר חולקו כ-418 אלף קנסות בסך של כ-248 מיליון שקל שחלקם שולם וחלק אחר ישולם, כך מאמינים במרכז, בהגיע המועד הקובע לתשלום.

 

מנהל המרכז לגביית קנסות, דורון תשתית, מסר שכ- 90 אלף חייבים לא שילמו את הקנס במועד ולקנס התווספו פיגורים בגובה 50%. "מדובר בתוספת לא קטנה שחבל לשלם אותה. יש לשלם את הקנסות במועד. ועדיין, חייבים שנפגעו ממשבר הקורונה יקבלו סיוע במחיקת הפיגורים במידה ויפנו ויציגו אישורים לקשיים הכלכליים. המצב הכלכלי קשה ואנחנו רוצים לסייע לחייבים"

x