$
בארץ

הסדר ניגוד העניינים של ישראל כץ: ימנע מעיסוק בענייני האצ'יסון מים ישראל וענף שמן הזית

גיסו של שר האוצר מכהן בתפקיד מנהל הכספים בחברה השייכת לקבוצת האצ'יסון העולמית; לאשתו של כץ, רונית, משק חקלאי לגידול זיתים לצורך הפקת שמן זית. מלבד בני משפחתו צויין בהסדר גם חברו הקרוב של כץ, אבינועם נובוגרוצקי, שמעיסוק בחברות הנמצאות בבעלותו כץ נדרש להימנע

עמרי מילמן 13:3308.12.20

שר האוצר ישראל כץ ימנע מעיסוק בעניינים הנוגעים לתאגיד האצ'יסון מים ישראל, בעיקר בתחום מתקני ההתפלה, מאחר וגיסו מכהן כמנהל הכספים בחברה; כך עולה מהסדר ניגוד העניינים של כץ שנערך על ידי המשנה ליועמ"ש דינה זילבר. החברה היא חברת בת בקבוצת האצ'יסון העולמית היושבת בסין. האיצ'יסון מחזיקה בין היתר במתקן ההתפלה בשורק.

 

 

שר האוצר ישראל כץ שר האוצר ישראל כץ צילום: אבי מועלם

 

האצ'יסון מעורבת במכרזים ממשלתיים של פרויקטים בתחום המים, מכרזים שמנוהלים על ידי אגף החשב הכללי וחברת ענבל, ויושבים בהם נציגים של משרד האוצר. בהסדר צוין כי בלאו הכי לכץ כשר לא אמורה להיות מעורבות במכרזים, כך שאין בעניין זה חשש לניגוד עניינים. אול,ם בכל הנוגע לאסדרת תחום התפלת המים, נדרש כץ להמנע ממעורבות בעבודת נציג אגף התקציבים במסגרת מועצת הרשות הממשלתית למים בכל מה שקשור לחברה. בנוסף, עליו להימנע מהתערבות בעבודת הוועדה המייעצת לבחינת היבטי ביטחון לאומי בהשקעות זרות, בכל הנוגע לעניינים הנוגעים לחברה.

 

מאחר ולאשתו של כץ, רונית, משק חקלאי לגידול זיתים לצורך הפקת שמן זית, נדרש כץ להימנע מרפורמות בענף. במידה ויעלו רפורמות כאלו על סדר היום, יידרש כץ לבחון משפטית את הסוגיה.

 

מלבד בני משפחתו של כץ צויין גם חברו הקרוב אבינועם נובוגרוצקי, בעליהן של מספר חברות ובניהן חברת התוכנה קלריזן ואו.די.איי השקעות רפואה. נובוגרוצקי ציין בעבר כי שר האוצר כץ ושר הביטחון גנץ חבריו עוד מהגן. כץ נדרש להימנע מעיסוק בענייינים שנוגעים לחברות של נובוגרוצקי, וכן בחברות הנוגעות לחתנו שפועל כעצמאי בתחום ההייטק.

x