$
בארץ

על רקע השפל בשער הדולר: יתרות המט"ח הגיעו ל-167 מיליארד דולר

מדובר בעלייה של כ-6 מיליארד שקל בהשוואה לסוף אוקטובר, כאשר עיקרה - 4.3 מיליארד שקל - מוסברת בשיערוך יתרות מטבע החוץ. היקף רכישות הדולרים של בנק ישראל בחודש נובמבר עמד על 1.8 מיליארד שקל; עד כה רכש הבנק אג"ח ממשלתיות בהיקף של 41.6 מיליארד שקל, והיקף רכישות האג"ח הקונצרניות הגיע ל-3.5 מיליארד שקל

עמרי מילמן 15:2407.12.20

יתרות מטבע החוץ של בנק ישראל הגיעו בסוף נובמבר לשיא חדש של כמעט 167 מיליארד דולר, כך עולה מדיווח של הבנק. מדובר בעלייה של כ-6 מיליארד שקל בהשוואה לסוף אוקטובר, על רקע השפל בשער הדולר, כאשר עיקר העלייה - 4.3 מיליארד שקל - מוסברת בשיערוך יתרות מטבע החוץ.

 

 

נגיד בנק ישראל אמיר ירון נגיד בנק ישראל אמיר ירון צילום: שאטרסטוק, דוברות בנק ישראל

 

היקף רכישות הדולרים של בנק ישראל בחודש נובמבר עמד על 1.8 מיליארד שקל, וההעברות מהמגזר הפרטי עמדו על 109 מיליון דולר. במקביל קוזזו 100 מיליון דולר במסגרת העברות הממשלה לחו"ל. מתחילת השנה גדלו יתרות מטבע החוץ של בנק ישראל ב-34 מיליארד דולר.

 

עוד עידכן בנק ישראל, כי סך הכל עד כה רכש אג"ח ממשלתיות בהיקף של 41.6 מיליארד שקל. היקף רכישות האג"ח הקונצרניות הגיע ל-3.5 מיליארד שקל (מרבית הרכישות נעשו בחודש אוקטובר).

 

במסגרת תוכנית ההלוואות לבנקים בריבית קבועה של 0.1% ל-3 שנים, שנועדה להגדיל את האשראי לעסקים קטנים וזעירים, ניתן עד כה אשראי לבנקים בהיקף של 16.3 מיליארד שקל, נכון לחודש נובמבר.

x