$
רכב

קרבות טעינת החשמליות מגיעים לישראל: ב.מ.וו, ווייז ואפקון מול טסלה

דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו, בעקיצה ליצרנית המכוניות החשמליות, שתקים בארץ רשת עמדות טעינה בהשקעה של מיליוני שקלים: השיקה רשת טעינה וירטואלית באמצעות אפליקציית הניווט הפופולרית

אודי עציון 08:3306.12.20

בזמן שיצרנית המכוניות החשמליות האמריקאית נערכת להקמת רשת עמדות טעינה בארץ כחלק מתחילת המכירות בישראל, יבואנית ב.מ.וו, דלק מוטורס, מקימה רשת תחנות טעינה וירטואלית בווייז בעלות פחותה בהרבה.

 

 

 

במסגרת שיתוף הפעולה בין ב.מ.וו ישראל לאפליקציית הניווט, יסומנו בווייז עשרות מיקומי עמדות הטעינה של ספקית שירותי הטעינה אפקון ברחבי הארץ, וישאו את הלוגו של ב.מ.וו. משתמשי האפליקציה יוכלו לקבל מידע אודות העמדה ומספר טלפון לקבלת מידע נוסף, והם יהיו פתוחות לכל בעלי החשמליות.

 

 

טסלה, שצפויה להתחיל סוף סוף למכור מכוניות בישראל במחצית הראשונה של 2021, תקים בארץ כמו בשאר השווקים שבהם היא פועלת רשת עמדות טעינה מהירות (DC) שנושאות את הלוגו שלה ויהיו פתוחות רק ללקוחותיה. החברה חתמה על חוזים להקמת העמדות הראשון בקניוני עזריאלי ומליסרון, בעלות של מיליוני שקלים. הרשת הווירטואלית שתשיק יבואנית ב.מ.וו תעלה לה לפי ההערכות כמה מאות אלפי שקלים בודדים.

 

ב.מ.וו מכרה עד כה כמה עשרות בודדות של הקומפקטית החשמלית שלה, ה-i3, אך קצב מכירת החשמליות שלה יואץ ב-2021 עם הגעת הג'יפון נטול הפליטות הראשון שלה, ה-iX3. עם זאת דלק מוטורס מוכרת ב.מ.וו היברידיות נטענות במספרים גדולים יחסית. בתשעת החודשים הראשונים של השנה היא העלתה לכבישי ישראל כ-750 דגמי פלאג אין, ביניהם 300 דגמי 330e ו-160 דגמי 530e.

 

בשנה הקרובה ישיקו גם אאודי ומרצדס בארץ חשמליות נוספות, וחשיבות המכוניות הירוקות עבור יבואני היוקרה תלך ותגדל.

 

משתמשי החשמליות הזקוקים לטעינה בדרכים סובלים כעת מהיעדר מקור מידע עדכני אחד המכיל מידע על מיקומי כל העמדות, מצב הטכני ואפשרות השימוש בהן בכל רגע. כל אחת מספקיות שירותי הטעינה מציגה את המידע בנפרד באפליקציה שלה. משרד האנרגיה פירסם קול קורא למימון אפליקציה לאומית שתספק את השירות, אך זו לא תאפשר למשל תשלום דרכה, כך שנהגי החשמליות עדיין יזדקקו לחוזי שימוש נפרדים עם כל חברת טעינה.

x