$
בארץ

נתיבי איילון יוצאת במכרז לטכנולוגיה שתתריע על כניסת כלי רכב ואופניים לנתיבי תחב"צ

החברה בשיתוף משרד התחבורה מבקשת לרכוש טכנולוגיה שתזהה בזמן אמת הפרעות בנתיבי תחבורה ציבורית, שנגרמות מכניסת גורמים שונים לנתיבים, וכן תאתר מפגעים בטיחותיים

ליאור גוטמן 15:4001.12.20

חברת נתיבי איילון תתקין בכל נתיבי התחבורה הציבורית (נת"צים) אמצעים שיזהו בזמן אמת כניסה לנתיבי הנסיעה של מכוניות, אופניים או הולכי רגל. כך לפי פרטי מכרז ש/פרסמה החברה, בשיתוף משרד התחבורה.

 

 

 

במסגרת המכרז החברה מבקשת מגופים שונים להציע "טכנולוגיה לשיפור בטיחות משתמשי הדרך בנתיבי תחבורה ציבורית". המכרז יסתיים ברכישה של אמצעים שונים שיזהו הפרעות בנת"צים שנגרמות על ידי כניסה מסוכנת של גורמים שונים לנתיב, כמו גם איתור מפגע בטיחותי לאורך הדרך ובקרבת התחנות.
נתיבי איילון נתיבי איילון

 

לפי נתיבי איילון ההתרעה על המכשול - או כניסת המכוניות - תועבר למרכז הבקרה, כמו גם לאוטובוסים עצמם, עם אפשרות אזהרה בזמן אמת של משתמש הדרך. בנוסף מחפשת החברה פתרונות שיספקו התרעה על אירועים בטיחותיים בקרבת תחנות אוטובוס המצויות לאורך סוגים מסוימים של צירי העדפה לתח"צ.

 

טכנולוגיות רלוונטיות לדרישה יכולות לכלול מצלמות לביצוע ניתוח מידע בדרך, גלאים מבוססי רדאר, תקשורת של מכשירים חכמים כגון Wi-Fi או בלוטות', אמצעי סימון וחסימה או אמצעי כריזה ועוד. בטרם השתתפות במכרז החברות השונות יצטרכו לבצע הדגמה בשטח והוכחת היתכנות של הטכנולוגיה.

 

x