שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אלפים הפגינו נגד נתניהו בירושלים, תל אביב וקיסריה

מפגינים רבים יצאו לכיכרות, לגשרים וגם לרחוב בלפור. מאות מחו גם בכיכר רבין שבתל אביב. בקיסריה הפגינו 100 תומכי נתניהו מול 300 מתנגדים

ynet 23:3428.11.20

גם הערב (שבת), זה השבוע ה-23 ברצף, בתום מפגן מחאת הצוללות שהתקיים לאורך היום ברחבי הארץ, הפגינו מוחים רבים בכיכרות, בצמתים ובגשרים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המוקדים המרכזיים: תל אביב - שם יצאו כ-150 מפגינים לצעדה בליווי משטרתי - וירושלים. ynet העביר את ההפגנה בירושלים בשידור ישיר.

 

ההפגנה בבירה התקיימה, כמדי שבוע, ליד מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור. אלפיים מוחים הגיעו בשעות הערב לכיכר פריז. הם קראו נגד הממשלה והניפו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: "משנים את השיטה, אזרחים כותבים חוקה", "חוק משאל עם" ו"מצילים את המדינה, נלחמים בשחיתות".

 

גם סמוך לבית נתניהו בקיסריה הפגינו מאות בני אדם - כ-300 מתנגדי נתניהו מול כ-100 תומכים. המתנגדים צעקו, בין השאר: "אין לו ארנק, אבל יש לו תיקים", "נתניהו מושחת", "הון, שלטון, עולם תחתון" ועוד. התומכים קראו: "ביבי מלך ישראל" ו"שמאלנים בוגדים".

מפגינים בכיכר רבין מפגינים בכיכר רבין צילום: מוטי קמחי

 

 

 

מפגינים בבלפור מפגינים בבלפור צילום: עמית שאבי

 

 

מפגינים בעין גדי מפגינים בעין גדי צילום: מירב אילון

 

 

מפגינים ליד קיבוץ גרופית מפגינים ליד קיבוץ גרופית צילום: דגנית אנגלברג

 

שושקה בבלפור שושקה בבלפור צילום: עמית שאבי

 

מפגינה בקיסריה מפגינה בקיסריה צילום: גיל נחושתן

 

 

 

תומכי נתניהו מפגינים בקיסריה תומכי נתניהו מפגינים בקיסריה צילום: גיל נחושתן

 

עו"ד רחלי אל-שי מ"התנועה לאיכות השלטון", אמרה בהפגנה בקיסריה: "אין תקציב לשנת 2020. נחזור על המשפט הזה עוד פעם כי הוא כל כך מקומם. מה מבטיחים לנו? תקציב לשמונה ימים. אם זה לא היה החיים שלנו, זה יכול היה להיות תסריט לסרט קומדיה. נחשו מה? ל-2021 אין תקציב, אבל לנו אסור להיות חמוצים. כי מה יש? ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, ממשלת שני ראשים מנופחת עם 36 שרים, מגפת קורונה משתוללת. זה מה שיש".

 

בתנועת "קריים מיניסטר" מסרו כי המחאה הערב היא, לדבריהם, גם נגד "הניסיון לדכא את המחאה מצד משטרה פוליטית בשירות נאשם בפלילים, כפי שמתבטא בכתב האישום המופרך שהוגש נגד עורך הדין גונן בן יצחק שמנע בגופו שימוש לא חוקי במכת"זית נגד מפגינים, ובכוונה להגיש בקרוב כתבי אישום נוספים כנגד פעילי מחאה".

 

מנהל גימנסיה הרצליה בת"א לשוטרים: "עזבו את המשטרה הפוליטית"

 

מוקדם יותר היום יצאו פעילים במחאה נגד נתניהו, בהם אנשי "הדגלים השחורים", "חקירה עכשיו" ופעילים בארגוני הצעירים, לשיירת מחאה בהשתתפות עשרות כלי רכב שנעה בכבישי ישראל בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות וכלי השייט, שאותה הגדירו כ"פרשה הביטחונית החמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל".

 

השיירה, שיצאה מקיסריה לכיוון ירושלים דרך בסיס הקריה בתל אביב, כללה רכבים עליהם גם מיצגים של צוללות ענק ומטוסי F-35. במהלך הנסיעה לירושלים נשאו הפעילים נאומים בכמה מוקדים לקראת האירוע המרכזי שהתקיים ברחוב שאול המלך בתל אביב, מול בסיס הקריה.

x