$
בארץ

שימוע למנהלי קצא"א עקב דליפת הדלק במתקן באשקלון

דליפת הדלק הגולמי במתקן החברה גרמה למפגעי ריח קשים, שנמשיכים גם היום; המשרד הודיע כי יוציא היום צו לחברה ומנהליה להפסקת המפגע, וחזרת המכל לפעילות תותנה בתיקון הליקויים

עמרי מילמן 13:1427.11.20

בעקבות אירוע דליפת הדלק הגולמי במתקן חברת קצא"א באשקלון לגג אחד ממכלי אחסון הדלק אתמול (ה'), המשיכו גם היום להגיע פניות מתושבי האזור על מפגעי ריח קשים - כך לפי המשרד להגנת הסביבה. המשרד הודיע כי יזמן את מנהלי החברה לשימוע בעקבות זאת.

 

בשל האירוע, המשרד להגנת הסביבה הודיע כי בכוונתו להוציא עוד היום צו לחברת קצא"א ומנהליה להפסקת המפגע. צו זה יורה על נקיטה בצעדים מיידיים כולל שאיבת הדלק שדלף לגג המכל באופן מיידי וניקוי הגג מכל שרידי דלק; הפסקת הזנת דלק למכל והשבתתו מפעילות שוטפת; ונקיטת אמצעים למניעת המשך אידוי הדלק. לפי המשרד, חזרת המכל לפעילות תותנה בקבלת דו"ח תקינות לאטימותו, לרבות הגג שאליו דלף החומר, וממצאי תחקיר כי התקלה טופלה באופן סופי. המשרד הודיע כי גם יזמן את מנהלי קצא"א לשימוע.

 

המכל הדולף המכל הדולף צילום: איגוד ערים אשקלון

 

אתמול הודיע המשרד להגנת הסביבה כי מקור הריח העז עליו דיווחו תושבי האזור הוא באחד ממכלי הדלק הגולמי שנמצאים בצידה הצפוני של חוות המכלים, קרוב לאשקלון. בשטח נמצא מכל שעל גגו אותרו שאריות של דלק גולמי מעורב במי גשמים.

 

איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון דיווח אתמול כי בעקבות הדיווחים ובדיקת הנושא כונני האיגוד סיווגו את הריח בדרגה 6 (הדרגה המקסימאלית) וכי התקבלו מאות תלונות של תושבים על כך שהוא גורם לבחילות, הקאות וכאבי ראש.

x