שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הפיילוט מתחיל: 15 קניונים ייפתחו ביום שישי

קבינט הקורונה אישר את הניסוי בהפעלת קניונים שיכלול גם מעקב אחר לקוחות והגבלת כניסה לחנויות. הראשונים שייפתחו: קניוני עופר בב"ש, פתח תקווה והקריון, וקניון עזריאלי במלחה. יתר הקניונים שייפתחו ייקבעו בהגרלה שתיערך היום

מורן אזולאי, ynet 23:5725.11.20
קבינט הקורונה הצביע אתמול בערב (רביעי) בעד פיילוט הקניונים שיחל כבר ביום שישי - במסגרתו ייפתחו 15 קניונים ברחבי הארץ שיוגרלו מבעוד מועד. השרים סיכמו כי הקניונים שייפתחו הם קניוני עופר (מליסרון) בבאר שבע, פתח תקווה והקריון, וקניון עזריאלי במלחה. שאר המרכזים שייפתחו ייקבעו בהגרלה שתיערך היום.

בימים האחרונים נציגות הקניונים תקפה בחריפות את שר הבריאות יולי אדלשטיין וטענה כי הוא מעכב את הפיילוט. גורמים המקורבים לקניונים אמרו כי הרקע לעיכוב היה הדרישה למעקב אלקטרוני אחר המבלים בקניון בעזרת קוד QR וההתנגדות מצד הנהלת הקניונים. במשרד הבריאות דחו את הטענות ואמרו כי העבירו אתמול טיוטת תקנות למשרד המשפטים לקראת כינוס קבינט הקורונה.

 

מהתקנות ששלח משרד הבריאות עולה כי ניתן יהיה להכניס מבקר אחד על כל שבעה מ"ר, אך לא יותר מ-10 אנשים בחנות. כמו כן, חל איסור על קיום אירועים או ירידים בשטח הקניון ורמת העומס תפורסם בזמן אמת עבור המבקרים.

 

 

הקריון הקריון צילום: גיל נחושתן

 

 

שחר תורג'מן, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה אמר אתמול: "לתדהמתנו, נודע לנו ששר הבריאות מפר את החלטת קבינט הקורונה לקיום פיילוט פתיחת הקניונים  וזאת לאחר 122 ימים בהם הקניונים סגורים, עסקים מתמוטטים ומותירים אלפי משפחות ללא פרנסה. ככה זה כשמנותקים מהעם. לא ניתן יותר לפוליטיקאי מסוגו של אדלשטיין לחרוץ את גורל הכלכלה והמסחר בישראל".

 

תורג'מן אף איים כי "אם הפיילוט לא ייצא לדרך כפי שהוחלט על ידי קבינט הקורונה, נפתח את כל החנויות שלנו בכל הקניונים במדינת ישראל".

 

מנכ"ל דיזנגוף סנטר, דן פילץ, אמר בריאיון לאולפן ynet כי "אין שום סיבה שלא נפתח. יש אצלנו החלפות אוויר, יש לנו צוות מיומן שיכול לעמוד בהנחיות הקורונה של משרד הבריאות, גם במתווה החדש. אנחנו נעשה מה שצריך כדי לפתוח. ברגע שיפתחו את כל המסחר - הקהל יתפזר לכל המסחר".

x