$
בארץ

דיווח שוטף

הסתדרות המורים: לא נאפשר לימודים בחנוכה

הקבינט הכריע: כל מערכת החינוך תיפתח בשבועיים הבאים בערים ירוקות וצהובות; גלנט: "בוחנים פתיחת מוסדות לימוד בחופשת החנוכה"; 943 אובחנו אתמול, המספר הגבוה ביותר מאז סוף אוקטובר; שיעור הבדיקות החיוניות - 1.8%

כלכליסט ו-ynet 13:1024.11.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

מספר נדבקים

 

 

 

 

חולים קשה ובינוני

 

 

 

13:00 - הסתדרות המורים: לא נאפשר לימודים בחנוכה

 

בעקבות דבריו של שר החינוך יואב גלנט הבוקר (יום שלישי) לאולפן ynet, הסתדרות המורים פרסמה הודעה שלפיה תתנגד לקיום לימודים בחנוכה. לטענת ההסתדרות, "המדינה יכולה להפעיל את בתי הספר של החגים כפי שעשתה עד כה בכל החופשות והחגים, ובהתאם להסכמים החתומים איתנו".

 

בהסתדרות הוסיפו כי משבר הקורונה גרם למעמסה רבה על המורים בבתי הספר, לתורנויות רבות ולהיעדר הפסקות - ואמרו כי "חופשת החנוכה הכרחית בין היתר לצורך צבירת כוחות מחודשים".

 

גלנט, נזכיר, אמר היום כי "אנחנו עובדים על מתווה שאינני יודע אם הוא יצא לפועל, שבמסגרתו יתאפשרו לימודים תוך כדי תקופת החופש החל מ-13 בדצמבר. אני מקווה שיהיו לנו בשורות, בעיקר לגילים הנמוכים, אבל אינני יודע".

 

11:40 - נתניהו: ישיבת קבינט הקורונה הבאה תעסוק בצעדים להורדת מקדם ההדבקה

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרד הבריאות הודיעו כי ישיבת קבינט הקורונה הבאה תעסוק בצעדים אפשריים להורדת מקדם ההדבקה (R). בנוסף, נתניהו התחייב לקדם את הגדלת הקנסות שיוטלו על מפרי תקנות הקורונה.

 

ברקע החזרה ללימודים של כיתות ה'-ו', שר הבריאות יולי אדלשטיין, שביקר בבית הספר בן גוריון בגבעת שמואל, אמר כי "חינוך נמצא בראש סדר העדיפויות, אבל לצערי זה לא בא לידי ביטוי בהחלטות". לדבריו, "הקבינט קיבל החלטה שאולי איכשהו משקפת את סדר העדיפויות הנכון".

 

09:30 - גלנט: "בוחנים פתיחת מוסדות לימוד בחופשת החנוכה"

 

בבוקר חזרתם של מאות אלפי תלמידי כיתות ה'-ו' לכיתות הלימוד, שר החינוך יואב גלנט ביקר בביה"ס היסודי יצחק שדה בכפר סבא. השר אמר כי "אנחנו בוחנים אפשרות לפתיחת בתי ספר בחופשת החנוכה". ראש העיר רפי סער ליווה את השר בביקורו ואמר: "כפ"ס היא עיר ירוקה ואנחנו ערוכים לפתוח את כלל מערכת החינוך באופן מיידי".

 

 

לימודים בתקופה הקורונה לימודים בתקופה הקורונה צילום: רויטרס

 

09:00 - 943 אובחנו אתמול, המספר הגבוה ביותר מאז סוף אוקטובר

 

943 בני אדם אובחנו אתמול (יום ב') עם קורונה - המספר הגבוה ביותר מ-22 באוקטובר. מתוך 52 אלף הבדיקות 1.8% חזרו עם תשובה חיובית. שיעור החיובים ללא בדיקות סקר עמד על 2.3%. מקדם ההדבקה R, שעליו מתבססים מקבלי ההחלטות בבואם לדון בהקלות בהגבלות, עומד על 1.07.

 

מנתוני משרד הבריאות עולה כי חלה ירידה במספר המאושפזים בבתי החולים ומספרם עומד על 480. בנוסף חלה ירידה נוספת במספר החולים שמצבם קשה ומספרם עומד על 275. 120 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה עומד על 2,811.

 

בבדיקות הסקר המוגדרות "הוראה" – למורים, גננות ותלמידים – רובם בארבעה יישובים מסוימים שנבחרו – אובחנו 49 נדבקים ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 2.5% - גבוה מהנתון הכללי.

 

בשבעת הימים האחרונים אובחנו 609 נדבקים בירושלים, 220 בנצרת, 170 בחיפה, 131 באום אל פחם, 115 בתל אביב יפו, 96 בעראבה, 90 ברהט, 74 בבני ברק, 73 במג'דל שמס, 72 בכפר קאסם, 67 באיכסאל, 65 בפתח תקווה, 65 ביפיע, 63 בראשון לציון, 62 ברמלה, 55 במג'ד אל-כרום, 54 בחולון ו-53 בטייבה.

 

בדו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר, הזהירו המחברים כי "בתמונה הכוללת, המשך ההקלות ללא הקפדה יתרה שתלווה אותן (מסכות, ריחוק חברתי, אכיפה וכד') בכלל המגזרים במדינה, צפוי להאיץ את רמת התחלואה ולהסיג לאחור את רמת השליטה שהושגה בהתפרצות המגפה".

 

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: איי אף פי

 

08:45 - הקבינט הכריע: כל מערכת החינוך תיפתח בשבועיים הבאים בערים ירוקות וצהובות

 

שרי קבינט הקורונה אימצו הלילה (בין שני לשלישי) את מתווה שר החינוך יואב גלנט לפתיחת מערכת החינוך כולה בערים עם תחלואה נמוכה, כאלו המוגדרות כירוקות או כצהובות. לפי המתווה שאושר פה אחד בקבינט, תלמידי התיכונים (כיתות י' ומעלה) יחזרו כבר ביום ראשון הקרוב לבתי הספר ותלמידי חטיבות הביניים יחזרו ביום ראשון שלאחר מכן. כצפוי, השרים אישרו גם את ההחלטה העקרונית לפתוח כבר הבוקר את כיתות ה'-ו'. המהלך ילווה בהגדלת כמות הבדיקות בקרב עובדי ההוראה והתלמידים.

עיקרי ישיבת הקורונה:

x