$
בארץ

משרד הבריאות: "ענף הכושר הוא רק בשלב הרביעי בפתיחה המדורגת"

בדיון בוועדת הכלכלה, אמר ח"כ עידן רול: "מדובר בענף תומך בריאות שחשוב גם לשמירה על חוסן נפשי". יו"ר פורום חדרי הכושר: "שלושה מאמני כושר כבר התאבדו"

נורית קדוש 15:1923.11.20

למרות המחאות של ראשי הענף, חדרי הכושר לא יפתחו בשלב זה. כך עולה מדיון שהתקיים היום (ב') בוועדת הכלכלה של הכנסת ב"מתווה לפתיחת ענף הכושר, למען בריאות הציבור".

 

בדיון שהתקיים לבקשתו, אמר ח"כ עידן רול (יש עתיד), כי ענף הכושר, שמעסיק 130 אלף עובדים, נפל קורבן לפוליטיקה. הוא הוסיף כי "השיח כלפי הענף, שרואה פה כפעילות פנאי, חייב להשתנות ולהבין שמדובר בענף תומך בריאות שחשוב גם לשמירה על חוסן נפשי במיוחד בימי מגיפה״. ח"כ ג׳אבר עסאקלה (הרשימה המשותפת) הוסיף כי ביישובים הערבים אין מגרשי ספורט שאפשר להתאמן בהם, מלבד חדרי הכושר.

 

בדיון השתתפו גם נציגי הענף, בהן יו"ר פורום חדרי הכושר סטלה ויינשטיין, שאמרה כי הענף נותן שירות למיליון וחצי ישראלים. "שלושה מאמני כושר כבר התאבדו. אנחנו קנאים לבריאות המתאמנים שלנו ועשינו התאמות נדרשות. 9 חודשים לא מתייחסים אלינו ונתונים לפוליטיקה לשלוט בבריאות הציבור".

 

ח"כ עידן רול ח"כ עידן רול

 

מנכ"לית קבוצת הולמס פלייס, קרן שתוי, הוסיפה כי בגלל שמישהו נעלב מהחלטת ועדת הקורונה לפתוח את חדרי הכושר, אז לא מוכנים לדבר איתם. "לא נצא מהכנסת עד שיפתחו את חדרי הכושר", אמרה.

 

יו"ר ארגון בעלי עסקי הספורט והכושר, ירון סלע, הוסיף כי עד שלא תימצא דרך לפתוח את הענף צריך לדאוג לפיצוי הולם לעוסקים בו.

 

חדר כושר ריק חדר כושר ריק צילום: שלומי ארביב

 

במהלך הדיון דרש יו"ר הוועדה ח״כ יעקב מרגי (ש"ס) מסגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר אודי קלינר, שהמשרד ייפגש עם נציגי הענף. קלינר מנגד ציין כי המשק עבר את השלב השני בפתיחה המדורגת, ואילו ענף הכושר נמצא בשלב הרביעי. עם זאת הוא הוסיף כי פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל המשרד, ייפגש בקרוב עם נציגי הענף.

 

מרגי סיכם את הדיון בבקשה להחזיר את חדרי הכושר לפעילןת ואמר: "ועדת הכלכלה קוראת להחזיר את מכוני הכושר והעובדים הרבים לעבודה ואת העסקים לפעילות. הוועדה סבורה שאי פתיחת הענף היא בעצמה מפגע בריאותי, וצריך להתייחס לענף כאל מסייע בהתמודדות עם משבר הקורונה״. מרגי קרא למשרד הבריאות לקיים בימים הקרובים שיח עם נציגי הענף ולדון בפתיחתם באופן מידי, בהתאם למגבלות הדרושות.

x