$
בארץ

פרסום ראשון

הסדר ניגוד העניינים של רוטנברג: לא יטפל שנה בענייני בזק

ב-3 השנים האחרונות שימש החשב הכללי הנכנס כסמנכ"ל הכספים של בזק. בנוסף הוא לא יטפל בחברת Voyager labs שבה עובדת בת זוגו ובחברת הפינטק Rapyd שבה עובד אחיו

עמרי מילמן 20:0322.11.20

החשב הכללי הנכנס, יהלי רוטנברג, יהיה מנוע מלטפל במשך שנה בכל אחת מהחברות בקבוצת בזק ובכל אחד מנושאי המשרה בחברה. ב-3 השנים האחרונות הוא היה סמנכ"ל הכספים של החברה. כך עולה מהסדר ניגוד העניינים של רוטנברג שהגיע  לידי כלכליסט.

 

עוד מצוין כי כחבר ועד מנהל בעמותת הרווחה של בזק עליו להימנע מעיסוק בענייניה של העמותה במשך תקופה של שנה.

 

עוד נמנע מרוטנברג לעסוק בעניינים של חברת Voyager labs שפיתחה מנוע המבוסס על אינטליגנציה מלאכותית לאיתור דפוסי התנהגות אנושיים, מאחר ובת זוגו עובדת בחברה וכן בחברת הפינטק Rapyd מאחר ואחיו עובד בה.

 

על פי הסדר ניגוד העניינים במקרה של חשש לניגוד עניינים שר האוצר בתיאום עם היועץ המשפטי של המשרד יקבעו מי הגורם שיחליף את רוטנברג בקבלת ההחלטות הרלוונטית.

 

 

יהלי רוטנברג, החשב כללי החדש במשרד האוצר יהלי רוטנברג, החשב כללי החדש במשרד האוצר צילום: דוברות האוצר

 

במסגרת תפקידו כחשב כללי לרוטנברג הסמכות בין היתר לאשר פטור ממכרזים מעל היקף מסוים מה שפוטנציאלית יכול להביא אותו במגע עם חברות רבות, ובוודאי להטיב עימן, כך שלהסדר ניגוד העניינים של רוטנברג בתפקידו כחשב כללי חשיבות יתרה בשונה מפקידים הממליצים על מדיניות בלבד.

 

מינויו של רוטנברג אושר היום בממשלה אחרי עיכוב של כמעט חודש בעקבות המחלוקת הפוליטית בין הליכוד לכחול לבן בכל הנוגע למינויים כאשר מאז סוף אוקטובר לא היה חשב כללי בפועל.

x