$
בארץ

פרסום ראשון

טלטלה באלביט: חטיבת המודיעין והמל"טים תפורק, ראש החטיבה יסיים את תפקידו

ארגון מחדש בתעשייה הביטחונית הפרטית הגדולה בישראל: מפעל המל"טים יעבור לחטיבת כלי הטיס, אלישרא ואל אופ יעברו לניהול משותף. גורמים בוועדי העובדים של אלישרא ואלביט הודיעו כי יתנגדו לחיבור בין שתי החברות, ושוקלים צעדי מחאה מידיים

אודי עציון 12:4822.11.20

רעידת אדמה באלביט מערכות: אלעד אהרונסון, סגן נשיא אלביט וראש חטיבת המודיעין והמל"טים שלה יסיים את תפקידו. זאת במקביל לשינוי ארגוני דרמטי בחברה, שיכלול מעבר לניהול משותף של חברת הבת ללוחמה ולמודיעין אלקטרוני אלישרא, עם אל אופ שהייתה עד כה באחריותו של אהרונסון, ומייצרת מערכות תצפית. שתי החברות ישמרו על מעמדן העצמאי ועל מנכ"לים נפרדים, אך יגבירו משמעותית את רמת שיתופי הפעולה.

 

 

 

 

אלעד אהרונסון אלעד אהרונסון צילום: יריב כץ

 

כחלק מפירוק החטיבה שעליה היה אחראי אהרנסון והוקמה ב-2015, ימוזג מפעל המל"טים של אלביט שמייצר את דגמי ההרמס 450 ו-900 ואת מל"ט הסקיילארק, עם חטיבת כלי הטיס שלה החברה. זאת במטרה לאחד את פעילותה בתחום כלי הטיס הצבאיים תחת קורת גג אחת, במסגרת החיבור הגובר בעולם בין מטוסים מאויישים ולא מאויישים.

 

שינוי נוסף בחברה: פעילות ייצור הקיטים לפצצות מונחות לייזר תעבור לאחריות חטיבת היבשה, ותמוזג עם פעילות תעש מערכות, שמייצרת בעצמה חימוש מדויק למטוסים.

 

גורמים בוועדי העובדים של אלישרא ואלביט הודיעו כי יתנגדו לחיבור בין שתי החברות, ושוקלים צעדי מחאה מידיים.

 

מאלביט נמסר כי "אלביט מערכות מבצעת ארגון מחדש של פעילויות עסקיות מסוימות בכדי לחזק את הסינרגיה. הארגון מחדש יחל בחודשים הקרובים ויושלם במהלך שנת 2021".

 

 

 

x