$
בארץ

הממשלה אישרה את מינויו של רו״ח יהלי רוטנברג לחשב הכללי

בשלוש השנים האחרונות כיהן רוטנברג כסמנכ"ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק. האישור נעשה לאחר סיכום בין הליכוד לכחול לבן במסגרתו ימונה גם מנכ"ל משרד רה"מ החליפי ומנהל רשות ההשקעות במשרד הכלכלה מטעם כחול לבן ומנהל רשות שדות התעופה מטעם הליכוד

עמרי מילמן 11:5422.11.20

הממשלה אישרה היום (א') את מינויו של רו״ח יהלי רוטנברג (46) לחשב הכללי במשרד האוצר אחרי כמעט חודש שבמשרד האוצר אין חשב כללי או ממלא מקום.

האישור נעשה במסגרת סיכום בין הליכוד לכחול לבן במסגרתו ימונה גם מנכ"ל משרד רה"מ החליפי ומנהל רשות ההשקעות במשרד הכלכלה מטעם כחול לבן ומנהל רשות שדות התעופה מטעם הליכוד.

 

בשלוש השנים האחרונות כיהן רוטנברג כסמנכ"ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק, כיהן בשורה של תפקידים בכירים באגף במשך כ- 13 שנה לרבות ראש חטיבת המימון והאשראי, החשבונאי הראשי, חשב בכיר מטה חשכ״ל, סגן חשב משרד החינוך ועוד.

 

יהלי רוטנברג יהלי רוטנברג צילום: דוברות האוצר

 

כסגן באגף החשב הכללי היה אחראי על מימון החוב והקשר עם חברות הדירוג שבוחנות בתקופה זו בצורה קפדנית יותר את ניהול החוב שזינק בעקבות משבר הקורונה ועלול להגיע גם ל80% (לאחר מגמת ירידה של מספר שנים בסופה הגיע למעט מתחת ל60%).

 

באוצר ציינו כי רוטנברג צפוי להיכנס לתפקידו בימים הקרובים, עם סיום תקופת העסקתו בבזק.

 

רוטנברג צפוי להצטרף להנהלה חבוטה ומוצמצמת באופן חריג שנמצאת ביחסים מתוחים עם שר האוצר, לאור כך שטרם מונה ממונה על התקציבים באופן קבוע (ממלא המקום הוא עדיין סגן הממונה יוגב גרדוס) ואת מקומה של המנכ"לית הפורשת ממלא באופן זמני מנהל רשות המסים, ערן יעקב.

 

שר האוצר, ישראל כץ מסר "אני מברך על החלטת הממשלה לאשר את מינוי רו"ח יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר. בשבועות האחרונים ניהלתי מאבק להביא לאישור המינוי בממשלה בשל חשיבותו לניהול תקין של תקציב המדינה וייצוג מדינת ישראל בפני גורמי כלכלה חשובים בעולם ואני שמח שהיום המאמץ נשא פרי. רו״ח יהלי רוטנברג הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה, בעל חשיבה יצירתית והכרה עמוקה עם משרד האוצר והמשק הישראלי".

 

 

 

x