שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מניין המתים מקורונה בישראל עלה ב-45 תוך יממה, ל-2,799

נתניהו: כיתות ה'-ו' וכיתות י"א-י"ב ייפתחו כמתוכנן; סגן שר הבריאות: "אם הלחצים יובילו לפתיחה נוספת - נגיע לסגר שלישי"; אתמול אובחנו 416 חולי קורונה מאומתים, מתוך 15,376 תוצאות בדיקות שהתקבלו. בסך הכל, 219 חולים במצב קשה, 121 מהם מונשמים; נשקלת החלפת איכוני שב"כ באפליקציית "המגן 2"

כלכליסט ו-ynet 19:2922.11.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:24 - מניין המתים מקורונה בישראל עלה ב-45 תוך יממה, ל-2,799

משרד הבריאות עדכן כי מספר המתים מנגיף הקורונה עלה ביממה האחרונה ב-45, ל-2,799. מחצות ועד 18:00 אובחנו עוד 384 נדבקים בנגיף. כעת מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ 545 חולים. 299 מתוכם במצב קשה, מהם 121 מונשמים. אתמול אובחנו 416 חולים מתוך 15,376 נבדקים, ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 2.8%. מפרוץ המגפה בישראל אובחנו 328,918 נדבקים. 

 

12:10 - נתניהו: כיתות ה'-ו' וכיתות י"א-י"ב ייפתחו כמתוכנן

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר הבוקר (יום א') כי הלימודים בכיתות ה'-ו' ובכיתות י"א-י"ב ייפתחו כמתוכנן. "זה לא עומד להשתנות", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. בהתאם להחלטת קבינט הקורונה בשבוע שעבר, הלימודים בכיתות ה'-ו' יחודשו ביום שלישי השבוע ואילו בכיתות י"א-י"ב ביום שלישי הבא.

 

נתניהו התייחס גם לסוגיית החיסונים לקורונה, לאחר שבסוף השבוע הודיעה לשכת ראש הממשלה על הגעה להבנות לרכישת כ-10 מיליון מנות מחברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה. "בסוף השבוע הבאנו הישג נוסף במאבק נגד נגיף הקורונה. זה מצטרף להסכמים שהגענו אליהם עם פייזר ומודרנה על אספקת מיליוני חיסונים אחרים למדינת ישראל", אמר נתניהו.

 

 

במקביל, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ מתח ביקורת על ההחלטה לדחות ביממה את ישיבת קבינט הקורונה שהייתה אמורה להיערך היום. "צרי לי ששמעתי מהתקשורת שישיבת הקבינט נדחית ליום שני כי אני חושב שביום שלישי כבר מחכים להחלטות וטוב היה אם היינו מקדימים את העניין", אמר גנץ. "יש הרבה גופים ואנשים במשק שמחכים להחלטות ממשלת ישראל ואנחנו חייבים להתקדם בנושא".

 

11:25 - סגן שר הבריאות: "אם הלחצים יובילו לפתיחה נוספת - נגיע לסגר שלישי"

 

סגן שר הבריאות, יואב קיש, תולה תקווה בחיסונים ובטכנולוגיה שתסייע לפתוח את מערכת החינוך - אך מתנגד להקלות נוספות בהגבלות, וטוען שהן עלולות להביא לסגר נוסף. לדבריו, "אנחנו נמצאים היום בנקודה שמאוד תלוי מה נעשה ומה נחליט, וזה יקבע אם נגיע לסגר שלישי או לא. הובלנו מדיניות שאומרת בצורה ברורה: לא פותחים בלי שרואים ירידת תחלואה".

 

"התופעה הזו של ירידת התחלואה הסתיימה, ואנחנו אפילו במגמת עלייה", הוסיף קיש. "אולי אפשר לשייך את זה ליותר בדיקות, אבל אנחנו רואים שהתחלואה בוודאי לא יורדת, היא נעצרה. כל הקלה נוספת תגרום לכך שנהיה במקדם הדבקה גדול יותר".

 

"אם נהיה אחראים, נפתח רק במתווים עם בדיקות או שלא נפתח מקומות שאנחנו חוששים מהם, אז לא נהיה בסגר", אמר. "אם נפתח בגלל לחצים עוד ועוד מקומות, כי באופן טבעי כל מי שמחוץ למעגל רוצה להיכנס פנימה, אז מאוד יכול להיות שנידרדר לסגר".

 

קיש התייחס לקניונים שדורשים להיפתח וטען: "זו תוספת מאוד גדולה, עם חשש מאוד גדול להדבקות. אנחנו רוצים ללכת לפיילוט כלשהו, אבל ברור שגם במהלכו הלחץ שלהם לפתוח ימשיך כל הזמן. זו שאלה מאוד גדולה".

 

 

יואב קיש יואב קיש

 

 

8:45 - משרד הבריאות: 415 חול קורונה אובחנו אתמול

משרד הבריאות הודיע כי אתמול אובחנו 415 חולי קורונה מאומתים, מתוך 15,343 תוצאות בדיקות שהתקבלו. בסך הכל, 313 חולים במצב קשה, 131 מהם מונשמים. 2,757 בני אדם נפטרו מפרוץ המגפה.

 

בדיקות קורונה במתחם הדרייב אין בדיקות קורונה במתחם הדרייב אין צילום: אוראל כהן

 

6:30 - נדחתה ישיבת הקבינט: נשקלת החלפת איכוני שב"כ באפליקציית "המגן 2"

 

השרים זאב אלקין (הליכוד) ויזהר שי (כחול לבן) ממליצים להחליף את איכוני שב"כ, אחרי אנשים שבאו במגע עם חולי קורונה מאומתים, בשיפור אפליקציית "המגן 2" ובצעדי חקיקה שיהפכו את הורדת האפליקציה לאטרקטיבית לאזרחים, לבעלי עסקים, למוקדי מסחר ותעסוקה. כדי לאפשר לשרים אלקין ושי להשלים את עבודתם בנושא האמצעים הדיגיטליים, כולל ההיבטים המשפטיים הקשורים לנושא, הוחלט אמש (שבת) לדחות את ישיבת קבינט הקורונה ליום שני.

x