$
משפט

עובדים במסעדת "חדר אוכל" במתחם הקאמרי הגישו בקשה לפרקה

טוענים: "בשל הקורונה המסעדה נסגרה ופיצויי הפיטורים שלנו לא שולמו עד למועד זה - החוב כלפי העובדים מוערך במאות אלפי שקלים". אחד מבעלי המסעדה: "הפכנו לקורבן קורונה"

מהשפעות משבר הקורונה הכלכלי: עובדים במסעדת "חדר אוכל" הוותיקה במתחם הקאמרי בתל אביב הגישו השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לצו פירוק כנגד השותפות המנהלת המסעדה. הבקשה הוגשה על ידי 22 מתוך 40 מעובדי המסעדה הטוענים באמצעות עו"ד כרמית לוי כי בשל משבר הקורונה הופסקה פעילותה של המסעדה במרץ האחרון ומעולם לא חזרה לפעילות. מסעדת חדר אוכל נמצאת בין השאר בבעלות סטיבן לובל. המסעדה ממוקמת בשדרות שאול המלך בתל אביב ונחשבה למסעדה פופולרית. המסעדה צמודה לתיאטרון הקאמרי וכאשר מוסדות התרבות נסגרו בשל הקורונה, המסעדה הושפעה מכך שהרי באי התיאטרון היו קהל מהותי שלה.

 

העובדים טוענים בבקשה כי הוצאו לחופשה ללא תשלום ולמרות שהחל מסוף מאי הממשלה התירה למסעדות לשוב ולפעול בהתאם לתו הסגול, העובדים לא הוחזרו לעבודתם והמסעדה לא שבה לפעול. עוד נטען, כי בספטמבר האחרון קיבלו העובדים שהגישו הבקשה מכתבי פיטורים "המודיעים לעובדים כי החברה החליטה באופן סופי לסגור את המסעדה ומשכך נאלצת לסיים את העסקתם".

 

העובדים טוענים כי "עד למועד זה המבקשים לא קיבלו תלושי גמר חשבון ולא שולמו להם זכויותיהם בסיום העסקתם. פיצויי פיטוריהם של המבקשים לא שולמו עד למועד זה. סכום כולל של חובות השותפות שהפעילה המסעדה לעובדים מוערך במאות אלפי שקלים". במסגרת הבקשה התבקש בית המשפט להורות לשותפות להנפיק תלושי גמר חשבון לעובדים לשעבר אשר יקלו על תהליך מיצוי זכויותיהם מול ביטוח לאומי.

סטיבן לובל, מבעלי מסעדת חדר אוכל סטיבן לובל, מבעלי מסעדת חדר אוכל צילום: ענר גרין

 

 

עו"ד כרמית לוי, באת כוח העובדים שהגישו את בקשת הפירוק מסרה: "חבל שסוגרים מסעדה שהיא חלק מהנוף התל אביבי והעובדים נאלצים לפנות למיצוי חלק מזכויותיהם מהביטוח הלאומי".

 

סטיבן לובל, מבעלי מסעדת חדר אוכל מסר בתגובה: "אנחנו עצובים שבעקבות נגיף הקורונה אין באפשרותינו להמשיך את פעילות חדר האוכל בהיעדר פעילות במתחם התרבות. למרות הרצון והמאמצים להמשיך את פעילות המסעדה, בהיעדר עזרה אמיתית מהמדינה, אנחנו הופכים גם לקורבן קורונה. בהזדמנות זו, אני מודה ללקוחות, לעובדים ולספקים שתמכו בנו במשך 12 שנות פעילות".

x