$
בארץ

שיא בתשלום קנסות קורונה: 3.7 מיליון שקל בשבוע האחרון

זאת לעומת3 מיליון שקל ששולמו לפני שבועיים; עד כה שילמו האזרחים 41.7 מיליון שקל בגין כ-91 אלף קנסות

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, המופקד על גביית קנסות הקורונה שמטילה המשטרה, מדווח כי בשבוע האחרון (מה-8.11 עד ליום 15.11) שולם סכום שיא של 3.7 מיליון שקל על ידי אזרחים שקיבלו דוחות בגין אי שמירה על הנחיות הקורונה. השיא הקודם, מלפני שבועיים עמד על סכום של 3 מיליון שקל בשבוע.

 

 

עד כה שילמו האזרחים סכום של כ-41.7 מיליון שקל בגין כ-91 אלף קנסות, בעוד שמתחילת המשבר חולקו 376,818 קנסות בסכום כולל של כ-219 מיליון שקל. לחלק ניכר מהקנסות שניתנו יש פרק זמן לתשלום של 90 ימים ממועד קבלת הקנס, כך שרוב הקנסות שחולקו ניתן עדיין לשלמם ללא תוספת פיגורים בגובה של 50% כקבוע בחוק.
פקח קורונה פקח קורונה צילום: מוטי קמחי

 

מנהל המרכז לגביית קנסות, דורון תשתית, מסר שהתופעה שבה כל שבוע נשבר שיא בתשלום החובות חיובית ביותר' מכוון שבתחילת המשבר הנתונים נראו עגומים והיה חשש כבד שאלפי אזרחים יצברו פיגורים גבוהים ויהיה צורך לנקוט נגדם הליכי גבייה. עוד ציין תשתית, כי לאחרונה התעורר גל של תשלומי קנסות במספרים וסכומים גבוהים בכול סוגי הקנסות שבהם מטפל המרכז וזאת למרות שלא ננקטים הליכים בתיקים הללו.

 

"יש עלייה בתשלום של קנסות תעבורה, קנסות משטרה ואפילו עיצומים של משרד החקלאות. גם אנשים שנקלעו למשבר כלכלי בעקבות משבר הקורונה פונים למרכז ומבקשים הסדרי חוב כדי לעמוד בתשלום. למרות שתשלום קנס אינו חוויה נעימה, אני רואה בהקפדה של האזרחים על תשלום הקנסות, בפרט בחודשיים האחרונים, דווקא סממן חיובי של אופטימיות שהמשבר, קשה ככל שיהיה, עומד לפני פתרון".

x