$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

דרעי חולש על אגפים מרכזיים בקק”ל

אתמול אישר דירקטוריון קק"ל את מינויו של אחיו, עו"ד שלמה דרעי, כסגן יו"ר קק"ל, והוא יהיה אחראי על אגפי הכספים, המקרקעין, ביקורת הפנים והמחלקה המשפטית. חלוקת הסמכויות שיהיו בידי דרעי סוכמה בין המפלגות, שנציגיהן מכהנים בקק"ל ובהן הליכוד, הפועל המזרחי, ש"ס, ישראל ביתנו ועוד

צבי זרחיה 07:1816.11.20

יו"ר ש"ס אריה דרעי חולש על 4 האגפים המרכזיים בקק"ל. אתמול אישר דירקטוריון קק"ל את מינויו של אחיו, עו"ד שלמה דרעי, כסגן יו"ר קק"ל, והוא יהיה אחראי על אגפי הכספים, המקרקעין, ביקורת הפנים והמחלקה המשפטית.

 

חלוקת הסמכויות שיהיו בידי דרעי סוכמה בין המפלגות, שנציגיהן מכהנים בקק"ל ובהן הליכוד, הפועל המזרחי, ש"ס, ישראל ביתנו ועוד.

 

 

שלמה דרעי כיהן בקדנציה האחרונה כסגנו של דני עטר, יו"ר קק"ל, אבל כעת בעקבות חלוקת הסמכויות החדשה, הוא הפך להיות אחד האנשים החזקים בארגון, אחרי היו"ר החדש אברהם דובדבני (הפועל המזרחי). שכן תחומי המקרקעין והכספים הם החשובים ביותר בקק”ל בצד מחלקת פיתוח קרקע, ולצדם הייעוץ המשפטי וביקורת הפנים.

שר הפנים אריה דרעי שר הפנים אריה דרעי צילום: אוהד צויגנברג

 

שלמה דרעי, כמו כל 9 סגני היו"ר האחרים שנבחרו אתמול, יכהן בלא שכר. עם זאת, לפי ההסכם הקואליציוני דרעי יקבל גם לשכה ועוזרים שימומנו על ידי קק"ל. הסיבה שבמפלגות להוטים לאייש את משרות סגני יו”ר קק”ל היא משום שבעלי התפקידים הללו חולשים על ג’ובים רבים בארגון והם יכולים לחלק תפקידים בקק”ל לאנשי מפלגה.

 

יתרה מכך, קק”ל מקצה תקציבים פוליטיים למפלגות, לתנועות ולזרמים הציוניים באמצעות ההסתדרות הציונית העולמית, ועל כן סגני היו”ר יכולים להשפיע על חלוקת הכסף.

 

לא רק במפלגות השלטון מונו אתמול סגני יו”ר. גם נציגי סיעות האופוזיציה קיבלו את חלקן. אלה סגני יו"ר קק"ל שאושרו אתמול: נעמה שולץ (יש עתיד), אמיר שניידר (ישראל ביתנו), יאיר לוטשטיין (ארצנו), אמילי לוי שוחט (מסורתי עולמי), ניסן צ'ליק (הנוער הציוני), רני טריינין (מרצ), אלון טל (כחול לבן), שמואל ליטוב (ארץ קודש), שני נציגי הליכוד יכהנו כסגני יו"ר ויעמדו בראש מינהלת פיתוח קרקע, משאבי אנוש ומשאבים.

x