$
בארץ

השלטון המקומי, ארגון המורים, הורים ותלמידים: להחזיר את כל מערכת החינוך לביה"ס

קואלציה אזרחית רחבה דורשת מראש הממשלה נתניהו ומקבינט הקורונה להחזיר את כל מערכת החינוך ללימודים בבתי הספר, ומציעה מתווה של למידה מלאה בכיתות א'-ד' ולמידה חלקית בכיתות ה'-יב'. שר החינוך גלנט דורש בשלב זה החזרה של כיתות ד'-ה' ו-יא'-יב' בלבד

שחר אילן 14:4615.11.20

קואלציה אזרחית רחבה, הכוללת את השלטון המקומי, ארגון המורים העל יסודיים, הנהגת ההורים הארצית ומועצת התלמידים והנוער, דורשת מראש הממשלה בנימין נתניהו ומקבינט הקורונה להחזיר את כל מערכת החינוך ללימודים בבתי הספר. היום לומדים בבתי הספר רק כיתות א'-ד' בקפסולות, ושר החינוך יואב גלנט דורש להחזיר מיד ללימודים חלקיים את כיתות ה'-ו' וכיתות יא'-יב'. קואליציית הארגונים דורשת להחזיר כבר השבוע גם את כיתות ז'-י'. יצוין שהסתדרות המורים אינם חלק מהפניה, למרות שהיא הארגון היציג של חטיבות הביניים.

 

 

 צילום: רויטרס

 

השלטון המקומי והגורמים שחברו אליו מציעים מתווה לפיו תתבצע החלוקה הבאה:

 

כיתות א'-ב' – למידה פיזית בכיתות מלאות וצהרונים בקבוצת המשך של כיתת האם, כלומר בלי לערבב לימודים;

 

כיתות ג'-ד' – למידה פיזית בחצאי כיתות במשך חמישה ימים בשבוע;

 

כיתות ה'-ט' – למידה היברידית משולבת מהבית ובבית הספר בחצאי כיתות, מתוכה לפחות שלושה ימים פיזית בבית הספר;

 

כיתות י'-יב' – למידה היברידית במשמרות, בחצאי כיתות, ולפחות ארבעה ימים בבית הספר.

 

במכתב טוענים נציגי הארגונים כי "אנחנו מאבדים דור שלם בשל חוסר היכולת של הממשלה לקבל החלטה אמיצה בנושא". הם מזהירים שאם לא תענה דרישתם, הם יפעלו "בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להשיב את השפיות לילדי ישראל ולמערכת החינוך". עם זאת, הם אינם מפרטים באילו אמצעים ינקטו.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס אמר כי "הדיון בהחזרת מערכת החינוך לתפקוד אינו משחק ילדים, ואסור שיהיה בתחתית סדר העדיפויות הלאומי. הנזק לילדים הללו הוא אדיר, וחייבים לערוך ניהול סיכונים מחושב על מנת להחזיר אותם ללמידה, לחברים ולשגרה. אין שום סיבה לא לאפשר לנו לפתוח עוד השבוע את מערכת החינוך לכלל הגילאים, אנחנו יודעים לעשות את זה באחריות ובהפרדה הנדרשת. צריך להתעורר לפני שמאבדים פה דור שלם".

 

יו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג' קרא "לחזור לתוכנית הרמזור ולהטיל הגבלות על פי שיעור התחלואה בכל אזור. לא נכון ולא צודק לסגור בתי ספר באזורים ירוקים". ראש עיריית ת"א ויו"ר פורום ה-15 רון חולדאי אמר ש"החזרה הפיזית לבתי הספר הכרחית לנוכח הכישלון ביצירת מענה חינוכי הנשען כל כולו על למידה מרחוק. המצב מחמיר ככל שהלמידה מרחוק מתארכת". יו"ר הנהלת ארגון המורים רן ארז אמר כי "אין שום סיבה שלא לבדוק את התלמידים בכיתות הלימוד בדיקת קורונה מדי שבוע, ובכך ליצור איים ירוקים במערכת החינוך".

x