$
בארץ

ישראל כץ ממשיך בשלו: "אני גדול יותר מהורדוס בעניין הנמלים"

לאחר שאתמול התלונן שר האוצר על הדלפות ממשרדו בעקבות צילום מסך שקיבל, בו כינו אותו יועמ"ש האוצר ודוברת המשרד "הורדוס", תקף היום כץ בפייסבוק את בכירי משרדו; בתגובה לשאלה של אחד המגיבים - האם הוא באמת גדול יותר מהורדוס, כפי שטען בראיון לכלכליסט - הסביר מדוע התשובה לכך היא כן. מהורדוס לא נמסרה תגובה

עמרי מילמן 13:2012.11.20

שר האוצר ישראל כץ ממשיך לתקוף את בכירי משרדו. בפוסט שהעלה היום (ה') לפייסבוק כתב כי "פניתי ליועץ המשפטי לממשלה בתלונה נגד היועץ המשפטי של משרד האוצר על הדלפות ותדרוכים מתועדים, שביצע מתוך קבינט הקורונה, בשיתוף עם עובדת בכירה במשרד. בכוונתי לנקוט בקרוב בצעדים נוספים".

 

כץ המשיך וכתב כי "לא אשלים עם התנהגות פסולה מסוג זה, מצד מי שמצופה ממנו להיות שומר הסף של משרד האוצר וגם מצד עובדים אחרים. כפי שהבהרתי בעבר, פקידים שחותרים ופועלים נגד המדיניות אותה אני מוביל במשרד האוצר, בהתאם למנדט אותו קיבלנו מציבור הבוחרים, פתוחה בפניהם הדלת החוצה. יש הרבה מחליפים ראויים שישמחו למלא את מקומם". 

 

 

 

כפי שפורסם אתמול, כץ התלונן בפני מנדלבליט לאחר שקיבל צילום מסך של התכתבות בין היועמ"ש של האוצר, אסי מסינג, לדוברת המשרד, לילך ויסמן, בו כינו השניים את כץ "הורדוס". הכינוי למעשה דבק בכץ לאחר ראיון בכלכליסט בו השווה עצמו למלך יהודה ומייסד שושלת בית הורדוס. ככל הנראה, צילום הפלאפון של מסינג נעשה על ידי דוברו של כץ, שסירב להתייחס להאשמות. הכינוי, שלאחר מכן הוזכר בטורי פרשנות, הוא ראייה עבור כץ לכך שנעשתה הדלפה.

 

מלך יהודה לשעבר הורדוס, ושר התחבורה לשעבר ישראל כץ מלך יהודה לשעבר הורדוס, ושר התחבורה לשעבר ישראל כץ צילום: ,ויקיפדיה אבי מועלם

 

בתגובות לפוסט של כץ, כאשר נשאל על ידי מגיבים לפוסט האם הוא באמת גדול יותר מהורודס, השיב כץ "בעניין הנמלים - כן". כאשר הקשו עליו והתייחסו לפערי הזמן והיכולות של התקופה בה שלט הורדוס (שהיה מלך יהודה משנת 37 לפני הספירה) השיב כץ "נכון, אבל לא הצליח להפוך את ישראל למרכז הסחר הבינלאומי של האימפריה הרומית, כפי שתכנן. אני הצלחתי, על ידי בניית שני נמלים חדשים בחיפה ואשדוד ושדרוג הקיימים עם שני מפעילים בין לאומיים ענקיים ושלישי בדרך, והכנסת תחרות שתהפוך את ישראל למוקד איזורי ובין לאומי של פעילות ימים, ובחיבור מסילות הברזל, כולל למדינות המפרץ".

x