$
בארץ

היכונו לשיבושים: תנועת הרכבות צומצמה בין חיפה לת"א בגלל פגיעה בחזירי בר

רכבת ישראל הודיעה על צמצום תנועת הרכבות בעקבות פגיעה של רכבת בכמה חזירי בר באזור בנימינה, שגרמה להשבתת אחת המסילות. שינויים גם בתנועת הרכבות בקווים כרמיאל-באר שבע ונהריה-באר שבע. מנכ"ל הרכבת: "אירוע קשה שבמזל הסתיים בלי נפגעים"

אסף זגריזק, ynet 08:1812.11.20
רכבת ישראל הודיעה הבוקר (יום חמישי) על צמצום תנועת הרכבות בין חיפה לתל אביב לתדירות של שתי רכבות לשעה לכל כיוון, מאחר שאתמול בשעה 21:00 פגעה רכבת בכמה חזירי בר באזור בנימינה. ימי חמישי מאופיינים בעומס נוסעים. גם בימי הקורונה משתמשים יותר נוסעים ברכבת בימי חמישי וראשון מביתר ימות השבוע.

 

 

לפי רכבת ישראל, "בגלל התאונה נשמט אחד הקרונות וחלק מגלגליו ירדו מהמסילה. עקב כך נגרם נזק למסילה וקיים צורך בטיפול דחוף בתשתית". מספר המסילות הזמינות ירד זמנית משתיים לאחת והמשמעות היא שמספר הרכבות בקו זה ירד מארבע בשעה לשתיים בלבד.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: דוברות רכבת ישראל

 

רכבות בקווים כרמיאל-באר שבע ונהריה-באר שבע יפעלו בין תחנות ת"א סבידור מרכז לבאר שבע. רכבות בקו נהריה-מודיעין ובקו הפרברי חיפה-כרמיאל יופעלו כסדרן, אך הנוסעים יצטרכו להחליף רכבות בתחנות תל אביב וחיפה על מנת להמשיך את מסלול נסיעתם.

 

ברכבת הדגישו: "השירות בכל התחנות המופעלות בימים אלו פעיל, אם כי תדירות הרכבות תרד בחלק מהתחנות, וייתכן שיהיה צורך בהחלפת רכבות להשלמת מסלול הנסיעה. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמני וממליצים לנוסעים להתעדכן באתר הרכבת המעודכן בזמני ומסלולי הרכבות להיום, באמצעי הכריזה בתחנות וברכבות, וכן במוקד השירות הטלפוני במספר *5770".

ברכבת מסרו כי עם סיום עבודות תיקון המסילה יחזרו תנועת הרכבות ומסלולי הנסיעה לסדרם, אך בשלב זה לא ציינו צפי לתיקון התקלה.

 

מנכ"ל רכבת ישראל, מיכה מייקסנר, כתב לעובדים: "זהו אירוע קשה אשר גרם לנזק בתשתית המסילה ובשירות לנוסעים, ובמזל הסתיים בלי נפגעים. עם זאת, ברצוני להביע הערכה מלאה לכל מי שלקחו חלק בניהול האירוע מתחילתו ועד סופו - לפקח הרכבת שדאג לנוסעים, לאנשי ההפעלה, התשתית, הלוגיסטיקה, הנייד, הבטיחות, השירות ועד לדוברות.

 

"כחתי במקום האירוע וראיתי את המקצועיות הרבה והמחויבות של כולם להביא לסיום האירוע באופן המהיר והבטוח ביותר. אנו נלמד את שארע אמש וגם מאירוע שכזה נפיק את המירב בכדי להמשיך ולהשתפר".

x