$
בארץ

אמיר חייק נבחר לכהונה נוספת לתפקיד נשיא התאחדות המלונות

חייק זכה בכ-60% מן הקולות ואילו 40% מהקולות האחרים ניתנו למתחרהו - ישי ברנע. הבחירות הנוכחיות היו יצריות במיוחד, לאחר שבשבועות האחרונים התגלעו מספר סכסוכים בוועדות הבחירה

תומר הדר 07:0012.11.20

אמיר חייק נבחר הלילה לשלוש שנות כהונה נוספות לתפקיד נשיא התאחדות המלונות. לפי התפלגות קולות המלונאים הבוחרים, חייק זכה בכ-60% מן הקולות ואילו 40% מהקולות האחרים ניתנו למתחרהו של חייק - ישי ברנע.

 

חייק עצמו הוא הלא-מלונאי הראשון אשר נבחר לתפקיד, ומכהן בתפקידים נוספים לצד תפקיד זה עבורו הוא מקבל "החזר הוצאות" בסך עשרות אלפי שקלים. במקביל מכהן חייק כדירקטור בלתי תלוי ברשת פתאל. חייק עצמו נבחר לראשונה במרץ 2017 לתפקיד והיה אמור לסיים את כהונתו במרץ השנה, אך זו הוארכה עד חודש זה.

 

אמיר חייק נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק נשיא התאחדות המלונות צילום: יקיר פולק

 

הבחירות הנוכחיות היו יצריות במיוחד, זאת לאחר שבשבועות האחרונים התגלעו מספר סכסוכים בוועדות הבחירה. כך, בשבוע שעבר הוגשה לבית הדין של ההתאחדות עתירה שבמסגרתה דרשו נציגי המלונאים הקטנים שינוי של מספר תקנות אשר מנעו מהם פיזית יכולת להצביע, למשל הדרישה להגיע אל הקלפי אשר ממוקם בתל אביב לא הרחק ממשרדי הרשתות הגדולות, זאת בזמן שדווקא המלונאים הקטנים אשר נאבקים בתוצאות הקורונה צריכים להגיע למרכז כדי להצביע. במסגרת זו נחשף בכלכליסט כי שופטות בבית הדין (יודגש כי מדובר בבית דין של ההתאחדות ולא בבית דין של מערכת המשפט הישראלית) אף הגישו את התפטרותן והודיעו במכתבים שנחשפו ב"כלכליסט" כי הן מסתייגות מן הדרך בה בחר בית הדין לטפל בפרשה.

x