$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אורלי לוי אבקסיס שוכרת יועץ פוליטי למגזר החרדי

ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה אישרה העסקה בהליך של פטור ממכרז ליעקב איזק, כיועץ פוליטי מיוחד לקידום קהילות במגזר החרדי במשרדה של לוי־אבוקסיס. העלות? 81 שקל לשעה, 7,000 שקל בחודש ו־84 אלף שקל בשנה טבין ותקילין לפני מע"מ

צבי זרחיה 08:3812.11.20

100 אלף שקל בשנה זה הסכום שהתבקשה לאשר בחודש שעבר ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה כדי לתקצב ייעוץ למגזר החרדי לשרה לחיזוק וקידום קהילתי אורלי לוי־אבקסיס, ולהרחיב את כח האדם במשרדה המיותר. שהרי אחרי שהשרה פיזרה הצהרות ריקות על טיפול במגזרים האתיופי והערבי, הגיע תורו של המגזר החרדי. וכך, ל”כלכליסט” נודע כי הוועדה אישרה העסקה בהליך של פטור ממכרז ליעקב איזק כיועץ פוליטי מיוחד לקידום קהילות במגזר החרדי במשרדה של לוי־אבוקסיס. העלות? 81 שקל לשעה, 7,000 שקל בחודש ו־84 אלף שקל בשנה טבין ותקילין לפני מע"מ.

 

אורלי לוי אבקסיס אורלי לוי אבקסיס צילום: חורחה נובומינסקי

 

איזק משמש בשנים האחרונות כדוברו של ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), ועבד עמו גם בכהונתו כשר הבריאות ולאחרונה שר השיכון. כעת הוא ייעץ ללוי־אבוקסיס בבוקר ולליצמן בערב. כשיתפנה, הוא יוציא חשבוניות הן למשרד לקידום קהילתי והן לכנסת עבור עבודתו כדובר ח”כ ליצמן.

 

מעיון בבקשה שהגיש משרדה של לוי־אבוקסיס להעסקת איזק עולה כי היא כבר דואגת לנצל היטב את כל המשאבים שהמדינה העמידה לרשות משרדה. למעשה, היא כבר מנצלת אותם להעסיק שני יועצים פוליטיים בשכר, כאילו מדובר באחד המשרדים העסוקים בממשלה. דבר שני שעולה מהבקשה הוא שימוש יצירתי במכבסת מילים שנועדה לסחוט עד תום את המשאבים שהעמידה המדינה לרשות השרה המיותרת. כך, מופיעים שם משפטים כמו "נדרשת היכרות מעמיקה עם העולם החרדי", "אחת מהמטרות המרכזיות של המשרד הוא חיזוק הקהילה החרדית", ואפילו "יחסי אמון מיוחדים השוררים בין איזק לשרה”, שנועדו לנמק את הפטור הנדרש ממכרז ואת ייחודיות הפרסונה הנדרשת לעסוק בתפקיד. נראה שמעתה לציבור החרדי, שגם כך בורך בנציגים פוליטיים בממשלה ובכנסת, יש עוד משרד שעובד בשבילו על חשבון הציבור הרחב.

 

מלשכת לוי־אבקסיס נמסר בתגובה: “הליך מינויו של אייזק התבצע באופן תקין באמצעות ועדת המכרזים כדין. מטרת מינויו היא לתת מענה הולם של המשרד למגוון הקהילות בישראל, ביניהן הקהילות החרדיות”.

x