$
בארץ

כביש 6 מתקדם צפונה לאזור שלומי

המועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה להעביר להערות הציבור את המקטע האחרון והצפוני ביותר של כביש 6, שיחבר בין צומת סומך (הקצה הצפוני של הכביש כיום) ועד לאזור שלומי. שר הפנים דרעי: "זו בשורה גדולה לתושבי הצפון"

ליאור גוטמן 20:2210.11.20
המועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה היום (ג') להעביר להערות הציבור והשגות הוועדות המחוזיות את המקטע האחרון והצפוני ביותר של כביש 6. מדובר במקטע שיחבר בין צומת סומך (הקצה הצפוני של הכביש כיום) ועד לאזור שלומי. המועצה הארצית, בראשות מנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן, רוצה לאשר את התכנון לכביש במקביל לאישור מסילת רכבת אזורית (המשך של "מסילת זבולון" שתחבר בעתיד את מחלף יגור כביש 85 עכו - כרמיאל). התוכנית שאושרה כוללת בין השאר שני מחלפים מערכתיים – מחלף אבליים ומחלף מכר - כמו גם הסדרה של חציות נחלים, דרכי שירות ומעברים חקלאיים.

 

כביש 6 מבט מלמעלה כביש 6 מבט מלמעלה צילום: עמית שעל

 

על פי ההערכות, הבנייה במקטע זה תתבצע בתקצוב ממשלתי, בדומה למקטעים הדרומיים שנבנו במימון המדינה, וזאת בשל קושי להוציא את הפרויקט למכרז - באזור נרשמת תנועה דלילה יחסית לשאר מקטעי הנסיעה, והחשש הוא שהמימון לבנייה יתקשה לכסות את עצמו על ידי גביית אגרת נסיעה מהנהגים.

 

שר הפנים, אריה דרעי: "זו בשורה גדולה לתושבי הצפון. הארכת כביש 6 עד כמעט ראש הנקרה תאפשר חיבור של אזורים נוספים לרשת הכבישים המהירה של ישראל ותביא לצמצום הפערים בין המרכז והפריפריה. תושבי הצפון ראויים לתשתיות תחבורה מצוינות כמו כביש 6".

 

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי ״המשרד באמצעות חברת חוצה ישראל, קידם את תכנון המקטע הצפוני שמאריך את תשתית כביש 6 מצומת סומך לשלומי. חברת חוצה ישראל הפקידה את התוכנית בות״ל להערות הציבור. שרת התחבורה מברכת על הפקדת התוכנית, מודה לשר הפנים אריה דרעי על תמיכתו בתוכנית שהציג משרד התחבורה בות״ל. הארכת כביש 6 במקטע הצפוני הוא המשך חזון שרת התחבורה לחבר את ישראל מצפון לדרום״.

 

x