$
בארץ

המשטרה לוחצת על מנכ"לית משרד ממשלתי לשעבר להעיד נגד ראש העיר החשוד בלקיחת שוחד

ראש העירייה חשוד בקבלת שוחד וטובות הנאה תמורת הטיית מכרזים ומתן היתרים שונים. הדמות, המקורבת אליו שנים רבות וכיהנה תחתיו גם כשהיה שר, נחקרת לצד בנה ובתה בחשד למעורבות בפרשה. עורך דינה: "המשטרה מנסה ללחוץ עליה למסור נגדו עדויות מפלילות". המשטרה תבקש אחר הצהריים מבית המשפט להאריך את מעצר החשודים

עמיר קורץ 14:3610.11.20

המשטרה לוחצת על מנכ"לית לשעבר במשרד ממשלתי להעיד נגד מקורבה, ראש העירייה מאזור הצפון שנעצר הבוקר (ג') בחשד ללקיחת שוחד ומרמה; כך נודע לכלכליסט. החשודה, שנעצרה אף היא לחקירה במסגרת פרשת השחיתות שהפכה הבוקר לגלויה, כיהנה בעבר תחת אותו ראש עירייה הן כשהיה שר והן בעירייה.

 

 

יחידת להב 433 יחידת להב 433 צילום: אבי מועלם

 

בין השאר עיכבו הבוקר חוקרי יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) בלהב 433 גם את בנה ובתה של המנכ"לית לשעבר, ולטענת סנגורה עו"ד משה יוחאי מדובר באמצעי לחץ נוסף עליה שמפעילה המשטרה עליה על מנת שתעיד נגד אותו ראש עירייה. זאת, מאחר שהחשודה ידועה כדמות הקרובה ביותר אליו במהלך הקריירה הפוליטית שלו, הן ברמה המוניצפלית והן ברמה הארצית.

 

המשטרה מתכננת להביא את החשודים אחר הצהריים להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

החשודה, המיוצגת על ידי עו"ד משה יוחאי, מלווה את ראש העירייה כבר שנים ארוכות, עוד מתקופת הקדנציה הקודמת שלו בראשות העירייה. בהמשך, כאשר הוא נבחר לכנסת ומונה לשר, היא המשיכה עמו גם לפוליטיקה הארצית, וליוותה אותו במגוון תפקידי מטה במשרדים בהם הוא כיהן – כאשר התפקיד הבכיר שבהם היה מנכ"לות של משרד.  

 

עו"ד משה יוחאי עו"ד משה יוחאי צילום: שאול גולן

 

החשודה היא פעילת ליכוד, שהתמודדה בפריימריז במפלגה בעבר אך לא הצליחה להיבחר. עד לאחרונה היא מילאה תפקיד ציבורי אחר בעל השפעה. בשנים האחרונות היא פועלת בעולמות של יזמות עסקית וחברתית, ועדיין נחשבת מקורבת מאוד לראש העירייה החשוד.

 

חוקרי המשטרה הטיחו כלפיה הבוקר במהלך חקירתה כי היא חשודה במעורבות בפרשה בה חשוד ראש העירייה בקבלת שוחד וטובות הנאה, זאת במסגרת פרשת שחיתות שנחשפה ברשות המקומית, ושהפכה הבוקר לגלויה עם הפשיטה של חוקרי יאח"ה על משרדי העירייה, ומעצר ועיכוב לחקירה של עובדי ציבור ואנשי עסקים.

 

בסך הכל עצרה הבוקר המשטרה 4 חשודים, ביניהם אותו ראש עירייה, ועכבה 9 חשודים נוספים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון.

 

המשטרה מייחסת לחשודים, כל אחד על פי חלקו ותפקידו, כי פעלו לכאורה על מנת לקדם מכרזים והיתרים שבאחריות הרשות המקומית בתמורה ללקיחת טובות הנאה בכסף ושווה כסף, וזאת לכאורה בניגוד לחוק ותוך פגיעה באינטרס הציבורי. יצויין כי החקירה מלווה בידי פרקליטות מיסוי וכלכלה במחוז תל אביב והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים.

 

עורכי הדין יחיאל וינרוט ומאיר אברהם ממשרד עורכי הדין ד"ר י.וינרוט ושות', המייצגים את ראש העירייה החשוד, מסרו בתגובה כי "מדובר בשלבים ראשוניים, אך כבר עכשיו ניתן לומר לפי כל המסתמן כרגע, שהתיק הזה יסתיים בלא כלום כמו שהסתיימו גם חקירות קודמות לאורך השנים נגדו. אני מניח שמדובר בגל מעצרים וחקירות שלא פסח גם על מרשנו שיסתיים בלי כלום".

 

עו"ד משה יוחאי, המייצג את החשודה מסר לכלכליסט כי "מדובר במעצר סרק מקומם שנועד להפעיל לחץ על מרשתי למסור עדויות מפלילות כנגד נבחר ציבור. מרשתי כופרת מכל וכל בחשדות המיוחסים לה, ואין ברשותה כל מידע מפליל נגד אותו נבחר ציבור, וטוב תעשה המשטרה אם תשחרר אותה באופן מיידי".

 

עורכי הדין אורון שוורץ, יוגב נרקיס ואופירה סמבל, המייצגים את בנה של המקורבת לראש העירייה מסרו כי "חשדות לשחיתות יש אכן לחקור, ואולם דומה כי כריכתו של כל מי שמצוי בפריפריה של החשד אינה נכונה ומסבה לו נזק אדיר. אנו בטוחים כי פרשה זו תסתיים ללא גיבוש כתב אישום".

 

עורכי הדין תמיר סננס ויהלי שפרלינג, המייצגים איש עסקים מקומי שנחשד במתן שוחד, הכחישו את החשדו נגדם מרשם.

 

עו"ד שי לוי, אשר מייצג שניים מהחשודים, ביניהם קבלן, הכחיש את החשדות נגד החשודים ומסר כי הם משתפים פעולה עם המשטרה באופן מלא.
x