$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

רגב ואמסלם ממנים פעיל ליכוד לדירקטוריון חוצה ישראל

מירי רגב ממשיכה למנות פעילי ליכוד: מתן דיל, שבבחירות באפריל שימש כראש מטה הליכוד, ימונה לדירקטוריון וצפוי בהמשך להתמנות ליו"ר. שילה אדלר, שניהל את מטה המתנחלים בליכוד בבחירות, ימונה למשנה למנכ”ל משרד התחבורה

ליאור גוטמן ועמיר קורץ 07:0710.11.20

שרת התחבורה מירי רגב ממשיכה במינויים הפוליטיים: מתן דיל, שבבחירות אפריל 2019 שימש כראש מטה הליכוד, צפוי להתמנות לדירקטור בחברת חוצה ישראל. פעיל ליכוד נוסף, שילה אדלר, לשעבר מנכ"ל מועצת יש"ע ואחד מיועצי הליכוד במערכות הבחירות האחרונות, ימונה למשנה למנכ"ל משרד התחבורה.

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי רגב והשר דודי אמסלם, האחראי על החברות הממשלתיות, הגישו את מועמדותו של מתן דיל לדירקטור בחוצה ישראל ובכוונתם להשלים את מינויו עד סוף השנה.

 

מי שמכהן כיום כיו"ר חוצה ישראל הוא חוסאם בשארה, שצפוי לסיים את תפקידו בחודש הבא. אם המועמדות של דיל תאושר, השלב הבא עשוי להיות מינויו ליו"ר. בשיחה עם "כלכליסט" דיל אישר את מועמדותו.

מירי רגב. ג'ובים לפעילי ליכוד מירי רגב. ג'ובים לפעילי ליכוד צילום: אוהד צויגנברג

 

דיל, המכהן כיו"ר האופוזיציה בעיריית רחובות, אינו המועמד היחיד עם זיקה לליכוד שרגב ואמסלם מקדמים לחברות הממשלתיות: כפי שפורסם ב"כלכליסט" רגב מקדמת את מועמדותו של סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר יגאל עמדי לתפקיד יו"ר נתיבי ישראל. עמדי הוא פעיל ליכוד ותיק שב־2015 מונה בהמלצת רגב ליו"ר המועצה לתרבות ולאמנות. אנדריי אוזן, אף הוא פעיל ליכוד, מקודם לתפקיד דירקטור ברכבת ישראל. מינוי נוסף הוא, כאמור, שילה אדלר, ששימש במהלך הבחירות כיועץ הליכוד ונתניהו לענייני מתנחלים, ניהל את מטה השטח והכנסים וזכה לכינוי "מנהל הקמפיין הסרוג בליכוד".

 

בספטמבר אישרה ועדת מכרזים במשרד רה"מ התקשרות עם אדלר כיועץ חיצוני בשכר של השר צחי הנגבי, שרצה אותו כעוזרו הפוליטי. כעת קיבל תפקיד בכיר יותר: משנה למנכ"ל משרד התחבורה. מדובר במשרת אמון שאינה דורשת מכרז אולם נדרש אישור של ועדת מינויים בנציבות שירות המדינה. מאחר שמדובר בבעל זיקה פוליטית, המועמד נדרש לכישורים עודפים. על פי חוזר של הנציבות, על המועמד להציג "6 שנות ניסיון בתחום עיסוק המשרה או בתחום הפעילות העיקרי של המשרד, מתוכן 4 שנות ניסיון ניהולי בכיר".

 

רכבת המינויים של מירי רגב לא עוצרת רכבת המינויים של מירי רגב לא עוצרת

 

לאחרונה התכנסה הוועדה בראשות הנציב דניאל הרשקוביץ ול"כלכליסט" נודע כי החליטה לאשר את המינוי, אך טרם פירסמה את החלטתה. גורמים בשירות המדינה הביעו ספק אם אדלר עומד בתנאים הנדרשים. "איזה ניסיון יש לו בתחומים שבהם עוסק משרד התחבורה? זה עוד מינוי של פעיל פוליטי שעבד עבור הליכוד בבחירות ומתוגמל בתפקיד בכיר", אמר גורם.

 

ממשרד התחבורה נמסר: "אדלר אושר על ידי ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה על פי הכללים הנדרשים". באשר למתן דיל נמסר: "איננו עוסקים במינויים דרך התקשורת".

x