בארץ

פרסום ראשון

עוזי יצחקי לא ימשיך לכהונה נוספת בתפקיד יו"ר חברת נמלי ישראל

יצחקי, לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה, היה צפוי לסיים בחודש הבא את תקופת הכהונה שהוקצבה לו. על פי ההערכות, שרת התחבורה מירי רגב ודודי אמסלם מצד רשות החברות הממשלתיות, מעדיפים להציע מועמדים אחרים לתפקיד

ליאור גוטמן 22:1008.11.20

יו"ר דירקטוריון חברת נמלי ישראל עוזי יצחקי צפוי שלא להמשיך לכהונה נוספת, כך נודע לכלכליסט. יצחקי, לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה, היה צפוי לסיים בחודש הבא את תקופת הכהונה שהוקצבה לו, ועל פי ההערכות בענף הספנות, שרת התחבורה מירי רגב ודודי אמסלם מצד רשות החברות הממשלתיות - מעדיפים להציע מועמדים אחרים לתפקיד. עיון ברשימת המועמדים שהוגשה לחברה, בשלב זה לתפקיד דירקטור ואולי בהמשך לתפקיד יו"ר הדירקטוריון, מעלה את שמם של אליהו אהרוני ושוקרון אילנית.

 

עוזי יצחקי עוזי יצחקי צילום: נמרוד גליקמן

 

נמלי ישראל, שמנוהלת על ידי שלמה ברימן, היא החברה הממשלתית שאחראית על פיתוח נמלי הים ושדרוגם. החברה אחראית בימים אלו על בניית שני נמלי הים החדשים שיופעלו בחיפה ובאשדוד לצד הנמלים הקיימים. לאחרונה השלימה החברה גיוס חוב של כ-750 מיליון שקל עבור רכישת מחלקות ים של נמלי חיפה ואשדוד הקיימים, כמו גם עבור המשך פיתוח הנמלים החדשים.

 

נמלי ישראל נהנית מהכנסות של דמי תשתית ושימוש במקרקעין, והיא סיימה את הרבעון השני של 2020 ברווח נקי של כ-56 מיליון שקל, ירידה של של יותר מ-50% ביחס לרווח הנקי ברבעון השני של 2019 (כ-115 מיליון שקל). סך הכנסות החברה לרבעון השני של 2020 הסתכמו בכ-206 מיליון שקל, ירידה של כ-3% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-86 מיליון שקל, ירידה של כ-17% ביחס לרבעון המקביל אשתקד (כ-103 מיליון שקל).

 

 

 

 

 

x