$
בארץ

ערב של הפגנות נגד נתניהו: צעדות ועימותים בירושלים

מפגינים הגיעו גם הערב לצמתים וגשרים ברחבי הארץ, ולאחר מכן מוחים צעדו למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. אחד המפגינים: "הממשלה גרגרנית, מושחתת ובריונית. אנחנו כאן כדי לתקן ולשנות"

ynet 22:5407.11.20

 גם הערב (שבת) נמשכת המחאה הנרחבת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מפגינים הגיעו למחות מול מעונו הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. מאות צעדו מרחוב הפורצים, לאורך שכונת קטמון ורחוב עזה - עד שהגיעו לכיכר פריז הסמוכה למעון רה"מ. אחר כך יצאו מפגינים לצעדה לעבר מרכז העיר והמשטרה מנעה מהם להיכנס לשכונות חרדיות. בשולי הצעדה, שוטרים סמויים ביקשו לערוך חיפוש על אחד המפגינים ועיכבו אותו. הצועדים התעמתו איתם.

 

קודם לכן התקיימו מחאות על צמתים וגשרים ברחבי הארץ - מצפון עד דרום. כמו כן, מתקיימת הפגנה מול ביתו של ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ.

 

 

מפגינים בבלפור, הערב מפגינים בבלפור, הערב צילום: עמית שאבי
מפגינים בנס ציונה מפגינים בנס ציונה צילום: הדגלים השחורים

 

 

מפגינים מול ביתו של גנץ בראש העין מפגינים מול ביתו של גנץ בראש העין צילום: הדגלים השחורים

 

 

מפגינים בגשר דרורים מפגינים בגשר דרורים צילום: הדגלים השחורים

 

 

גשר ג'למה בחיפה גשר ג'למה בחיפה צילום: הדגלים השחורים

 

 

מחלף ינאי מחלף ינאי צילום: הדגלים השחורים

 

 

בלפור, הערב בלפור, הערב צילום: עמית שאבי

 

פעילים מתנועת "קריים מיניסטר" התאספו כבר ב-18:00 סמוך לדירה של בני הזוג נתניהו בירושלים - ומשם ייצאו לצעדת מחאה למעון הרשמי בבלפור. "כמו טראמפ, נתניהו בהיסטריה כי זמנו עבר", אמרו. "במקום לנסות להציל המדינה ממחדליו ומהאסון הכלכלי והבריאותי שהמיט על אזרחיה, הוא עסוק בשיסוי, הסתה ופייק ניוז".

 

מיטל שלום, עולה חדשה מארה"ב, אמרה בהפגנה בירושלים: "אני רוצה להיות חלק מהשינוי ולגרום למדינה להיראות טוב יות. בגלל זה אנחנו מפגינים. אני רוצה שהפוליטיקאים יקשיבו לאנשים לצרכים שלהם ושיהיה אכפת להם מהאזרחים ידאגו לרווחת לאזרחים המוחלשים בחברה".

 

אביב אוסטרליץ, שהגיע להפגין גם הוא בבירה, אמר: "הגענו לכאן, לבית הנוסף של נתניהו, כדי להזכיר לציבור על מה הוא משלם. רצינו לגוון ולהביא את המחאה לחלקים נוספים בירושלים שידעו על השחיתות של ביבי. ההתנהגות של הממשלה גרגרנית, מושחתת ובריונית. אנחנו כאן לתקן ולשנות כדי שנגיע למדינה מתוקנת ונקייה".

 

סמוך למרכז חורב בחיפה הפגינו מאות לאחר הפגנות בצמתים מרכזיים בעיר ובשכונות. מולם התייצבו כמה עשרות מתומכי ראש הממשלה בהפגנת נגד. במקום היו בשבועות האחרונים עימותים שהגיעו לאלימות בין תומכי נתניהו למפגינים נגדו.

 

ב"דגלים השחורים" אמרו כי "נתניהו עסוק בהטבות מס, בהסתה ובפוליטיקה קטנה. לשנייה אחת הוא לא עוסק בכלכלה, בקורונה, בחיים עצמם של האזרחים והאזרחיות. כמו שהבטחנו - נמשיך עד שילך".

 

בתנועת "אין מצב" מתכננים לנהל הערב טקס הדלקת נרות לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין במאהל שבבלפור. משמרות מחאה של התנועה יפגינו במאהל החל מ-17:00 ומשם ימשיכו להפגנה בבלפור. "ראש הממשלה הנאשם בפלילים ממשיך את תרבות השקר וההסטה למול שומרי הסף, נציגי החוק והמפגינים״, אמרו ב-"אין מצב".

x