$
בארץ

בגלל הסגר: בריטיש אירווייז מפסיקה את הטיסות בקו לונדון-ת"א

הטיסות יופסקו בשלב זה עד ה-3 בדצמבר - המועד המתוכנן לתום הסגר בבריטניה; המדינה הוכרזה בישראל כ"אדומה", ולפי גורמים בענף התעופה אין שום כדאיות בהפעלת הקו

נווית זומר 21:4005.11.20

חברת התעופה הבריטית "בריטיש אירווייז" מפסיקה את טיסותיה בקו לונדון-תל אביב, בשלב זה עד ה-3 בדצמבר, המועד המתוכנן לתום הסגר בבריטניה בשל הקורונה.

 

לפני כשבועיים הכריזה ישראל על בריטניה כמדינה "אדומה" וחלה חובת בידוד למגיעים או לשבים ממנה. במקביל היום (ה') נכנס לתקופו סגר הכללי בבריטניה, שכולל איסור על התושבים לטוס טיסות סדירות שלא לצורכי עסקים. השלטונות מאפשרים טיסות להחזרת אזרחים בריטים הביתה. מי שייכנס כעת לאתר החברה יגלה כי נעשו שינויים בהתאם בלוח הטיסות של החברה. הטיסה האחרונה בקו בשלב זה תצא מחר מנמל הית’רו שבלונדון בשעה 08:30, והטיסה מנתב”ג ללונדון תצא ב-16.30.

 

מטוס של בריטיש מטוס של בריטיש צילום: ויקיפדיה

 

החברה מסרה לסוכניה כי "בעקבות הודעת הממשלה על סגר לאומי חדש בשבת האחרונה, אנחנו בוחנים ומעדכנים בדחיפות את לוח הזמנים שלנו לחודש נובמבר. ההתמקדות שלנו היא לשמור על קשרי אוויר חיוניים פתוחים – הבאת אלפי הלקוחות הנמצאים כיום בחו”ל, הובלת סחורות חיוניות והבטחת טיסה לאנשים שמותר להם לנסוע מבריטניה ומחוצה לה מסיבות של עבודה, חינוך וסיבות אחרות שנקבעו על ידי ממשלת בריטניה, ונמשיך לעשות זאת. אנו ניצור קשר עם לקוחות שטיסותיהם מבוטלות על מנת להציע אפשרויות החזר כספי, וכן נעודד לקוחות המעוניינים לשנות את הזמנתם לעשות זאת באמצעות האתר שלנו, שם הם יכולים גם לבקש שובר לנסיעה עתידית”.

 

גורמים בענף התעופה אמרו כי מאז הוכרזה בריטניה כ"אדומה" , המטוסים לונדון וחזרה היו כמעט ריקים וכעת עם הסגר שם אין שום כדאיות כלכלית בהפעלת הקו.

 

הסגר שמוטל במקומות מסוימים באירופה משבש שוב את לוח הטיסות של חברות התעופה. החברות הישראליות נאלצות כעת לבטל טיסות מתוכננות ליוון בגללה הסגר שהוטל שם. אל על הודיעה הערב שלקוחות המחזיקים בכרטיסי טיסה לאתונה, סלוניקי ובלגרד לטיסות שמועד המראתן הוא עד ה-22 בנובמבר יוכלו לדחות ללא תוספת תשלום את מועד הטיסה עד ל-28 בדצמבר או לשמור אותם עד אז. עוד נאמר כי "אל על פועלת להמשיך את פעילותה בנתיבים לאתונה ולבלגרד אך ייתכן שבתדירות מופחתת. נוסעים הרשומים לטיסות בהן מתבצע שינוי, יקבלו על כך הודעה מאל על או מסוכן הנסיעות".

x