שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קריירה

מנכ"לים מהבית

"אני מנצל את היום לעבודה מ-11 בבוקר ועד 3 בלילה. אין 'בזבוז זמן' בטיסות ונסיעות"

יבגני דיברוב, מנכ"ל וממייסדי חברת הסייבר ארמיס שנמכרה בינואר השנה ב-1.1 מיליארד דולר מספר על המעבר הקיצוני מניהול חברה גלובלית שכלל טיסות שבועיות, לניהול מהבית, עם אינספור פגישות זום; "הפרודוקטיביות בעבודה מהבית מפתיעה, אבל חסר לי הקשר האנושי"

מעין מנלה 16:2806.11.20

את שנת 2019 סיים יבגני דיברוב, מנכ"ל וממייסדי חברת הסייבר ארמיס (Armis Security) עם מעל חצי מיליון מיילים שצבר בטיסות, רק בחברת תעופה אחת. ועכשיו, מאז חודש מרץ השנה, הוא עובד מהבית בישראל.

 

"זה מעבר די קיצוני וחוויה ייחודית. אין תחליף למגע האנושי והיחסים הבינאישיים שאפשר ליצור אבל מה שמפתיע בעבודה מהבית זה הצד של הפרודוקטיביות. ברמה האישית אני מנצל את היום מ-11 בבוקר ועד שלוש בלילה כך שאני יכול לעבוד בזמן שעות העבודה באירופה, ישראל וגם בארה"ב. אני עושה אינספור פגישות זום לאורך היום ואין 'בזבוז זמן' בטיסה ממקום למקום ונסיעות", הוא מספר.

 

יבגני דיברוב, מנכ"ל ומייסד ארמיס

גיל: 32

מצב משפחתי: בזוגיות

מקום מגורים: תל אביב

תפקידים קודמים: סמנכ"ל פיתוח עסקי באדאלום ומגוון תפקידים ב-81

השכלה: הנדסת מחשבים, טכניון

משהו נוסף: חובב כדורגל וכדורסל

 

בחודש ינואר השנה נרכשה ארמיס ב-1.1 מיליארד דולר על ידי קרן ההשקעות אינסייט. כך, יצא שאת הקשר של דיברוב עם שני מנהלי פיתוח עסקי שנכנסו לתפקיד בדצמבר ועובדים תחתיו ישירות, הוא יצר בעיקר באמצעות פגישות וירטואליות. "הם הצטרפו ממש לפני הרכישה והייתי אז בטירוף כך שרוב הקשר שלנו נבנה למעשה בזום. מאוד הפתיע אותי שזה אפשרי, אבל מכיוון שקשר וירטואלי פחות טבעי לאנשים צריך לעבוד קשה בשביל זה, צריך לעשות הרבה מעבר כדי לגרום לזה לקרות. נניח היום בערב יש לי 4-5 שיחות עם עובדים שעובדים ישירות תחתי באירופה וארה"ב כדי לתחזק את הקשר ולעשות זמן איכות של סופ"ש", הוא אומר.

 

לחברת ארמיס יש צוותים בארה"ב, אירופה, אסיה, אוסטרליה וישראל כאשר מתוך 350 העובדים של החברה בעולם 180 נמצאים בישראל ועוסקים כאן נמצאת פעילות הפיתוח והמוצר של החברה. בארה"ב ובאירופה נמצאת פעילות התמיכה, השיווק והמכירות, כך שמדובר בצוותים שהנוכחות הפיסית במשרדים פחות קריטית עבורם. לפני התפרצות הקורונה לא הייתה בחברה עבודה מהבית בהיקף נרחב. היו עובדים שפעם בשבוע היו עובדים מהבית אם היו זקוקים לכך מסיבות של מגורים מרוחקים מהמשרדים או צרכים משפחתיים.

 

"אני אוהב את היצירתיות בהתמודדות עם המצב. זה היה ניסיון חווייתי לקחת את העבודה מהבית לצעד הבא בין אם זה הקפה הוירטואלי, הדרינקים בין עובדים, מנהלים או לקוחות, זה משהו חדש לחלוטין. אני אוהב את זה שאני יכול לעבוד מול יותר איזורי זמן ביעילות – אני יכול לדבר עם הצוות שלנו גם באסיה וגם באוסטרליה. מהצד השני החלק האנושי חסר. בסופו של דבר מאוד חסר לי הקשר האישי, אני אדם שמאוד אוהב להיפגש עם אנשים ולהיות פנים מול פנים".

 

מה השתנה מבחינת הניהול עבורך בעבודה מהבית?

"אם פעם, בגלל שאני אדם שמאוד אוהב פייס טו פייס, תמיד היה יוצא לי להסתנכרן עם המנהלים שמתחתי בתדירות מסויימת, אז היום אני מאוד מקפיד על שיחות עם כל המנהלים גם במהלך השבוע לעדכון על העבודה והמשימות וגם מאוד חשוב לי להקדיש את ימי ראשון לשיחות זום יותר אישיות, יותר חבריות. בפגישות פנים מול פנים אפשר לכסות המון נושאים במקום אחד והקשר שאתה משמר נעשה באופן טבעי. עכשיו אני מקפיד לתחזק את הקשרים האלה, למשל בסופי שבוע במפגשים חברתיים וירטואליים, זה נורא משמעותי".

 

דיברוב מספר שעל מנת לשמור על החיבור עם העובדים כשכולם עובדים מהבית הם הנהיגו בחברה קפה וירטואלי בכל יום ב-16:00 עם כל העובדים, משלוחים של מתנות לעובדים שנולד להם ילד, כאלה שחולים או שהילדים שלהם החלו ללמוד במסגרות החינוך. "אנחנו עושים פעילויות כמו חבילה עוברת, פעילויות צוותיות. המנהלים שלנו עברו הדרכת מנהלים מיוחדת לעבודה מרחוק. זה עולם חדש וסופר מעניין", הוא אומר.

 

יבגני דיברוב, מייסד ומנכ"ל ארמיס יבגני דיברוב, מייסד ומנכ"ל ארמיס צילום: יח"צ

 

 

יש תחושה של אובדן התרבות הארגונית?

"מאוד השקענו בתרבות הארגונית תמיד ונכנסנו לקורונה במקום מאוד טוב. זה עובד לנו כי הצלחנו לשמר עדיין את התרבות. יש כמות אדירה של קבוצות ווצאפ של עובדים ומגוון פעילויות שאנשים סופר מתלהבים מהן, אני רואה עד כמה זה במצב טוב אבל צריך להיות עם היד על הדופק כי עדיין, אין כמו המשרדים והביחד, אני לא חושב שאי פעם אפשר יהיה להחליף את זה לחלוטין. אין ספק שאין תחליף למגע האנושי והמון אנשים מתגעגעים לזה. אני שומע מכל כך הרבה אנשים שהם יחזרו בריצה לעולם הקודם. אני נורא מחכה ליום שנוכל לחזור לחיים הרגילים והאמיתיים שלנו".

 

במהלך החודשים האחרונים גייסה ארמיס 30 עובדים והיא מגייסת עוד שלושים עובדים בימים אלה. "זה אתגר שממש ישבתי עם צוות ה-HR כדי לפצח ולעשות את זה עם המון דגש על התחשבות בעובד ונתינת פידבק בכל שלב. כל התהליך נעשה בזום ולכן צריך לעשות מעל ומעבר כדי לגרום לתהליך להיות נעים לאנשים. שמענו מהרבה מקומות שתהליך הגיוס לעבודה בתקופת הקורונה הרגיש עבור מועמדים שמתייחסים אליהם כמו רובוטים כי בסוף הם מקבלים משימה ומחכים שיחזרו אליהם. היה לנו חשוב שהמשימות לא יהיו כאלה שאנשים יבזבזו סופ"ש שלם כדי להשלימן, אנחנו יודעים כמה התקופה מאתגרת. היה לנו חשוב להיות מאוד יעילים ומתחשבים בתהליך", אומר דיברוב.

 

יש אצלכם עובדים שלא היו במשרדים מעולם?

"יש עובדים שמעולם לא היו במשרד אבל הם ראו את האנשים בקפה הוירטואלי. יש לנו משרדים מדהימים וחבל, אבל אנחנו עושים הכל כדי להכניס את האנשים מהר לעניינים, עושים משימות היכרות ופעילויות חברתיות שמכניסות אותך לתוך התמהיל האנושי. הכל במטרה לתת לאנשים הרגשה טובה - שדואגים להם בתקופה הזאת".

 

אמרת שאתה עובד מ-11 בבוקר עד 3 בלילה ורוב הזמן אתה בפגישות זום. אתה חווה 'עייפות זום'?

"להיות מהבוקר עד הלילה בזום זה משהו שלא יכול היה לקרות ולעבוד טוב אם לא הייתי נורא אוהב את מה שאני עושה. ואין שום דבר שאני אוהב יותר מהעבודה שלי. ארמיס זה החיים שלי, הבייבי שלי ואני מאוד נהנה. 'עייפות זום' לעומת הטיסות שהייתי עושה כל שבוע זו פשוט עייפות מסוג שונה. זה אולי דורש ממני יותר לעבוד על הקול ולשמר אותו לאורך היום כי באמת מדובר באינספור שיחות כאלה. אבל בעצם החלפתי אינסוף טיסות בהן אני ממריא אחרי שעתיים שינה למקום אחר לזה שאני קצת מאבד את הקול במהלך היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x