$
בארץ

מעבר נדיר בתעשיות הביטחוניות: סמנכ"ל הכספים של רפאל יגיע מחברת בת של התעשייה האווירית

תא"ל (מיל') משה ליפל, סמנכ"ל הכספים של אלתא, מונה לתפקיד זהה ברפאל, לקוחה של אלתא ומתחרה של התעשייה האווירית. יחליף את דוד ואיש, שפורש לגמלאות

אודי עציון 11:4204.11.20

למרות תחומי העיסוק הדומים, מעבר של בכירים בין התעשיות הביטחוניות המתחרות בישראל הוא אירוע נדיר - אם כי לא בלתי נמנע. רפאל הודיעה הבוקר (ד') על מינויו של משה ליפל כסמנכ"ל הכספים והבקרה בחברה, במקומו של דוד ואיש, שמסיים 15 שנים שנים בתפקיד ופורש לגמלאות.

 

 

משה ליפל משה ליפל צילום: דוברות רפאל

 

ליפל (55), תא"ל במיל', מילא שורה של תפקידים כלכליים במערכת הביטחון בסיומן כיהן כיועץ הכספי לרמטכ"ל וראש אגף תקציבים במשרד הביטחון. הוא מוסמך מנהל עסקים, התמחות במימון, ובוגר תואר ראשון בכלכלה במסלול מנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת בר אילן.

 

ב-13 השנים האחרונות מכהן ליפל כסמנכ"ל הכספים של אלתא, חברת הבת של התעשייה האווירית, המתמחה בייצור ופיתוח מכ"מים, מערכות סייבר ורכב אוטונומי. אלתא היא ספקית של רפאל, שרוכשת ממנה מכ"מים בין השאר למערכת כיפת ברזל ליירוט רקטות ולמערכת מעיל רוח להגנת טנקים, אך גם מתחרה שלה בתחום הסייבר, ולחברת האם שלה, התעשייה האווירית, יש תחרות עזה מול רפאל בתחומי פעילות רבים.

 

מנכ"ל רפאל, אלוף (במיל') יואב הר-אבן אמר כי "משה ליפל מביא עימו ניסיון מקצועי והיכרות רבת שנים עם המערכות והמסגרות בהן פועלת החברה אשר יסייעו לו להצליח גם בתפקידו החדש". הוא הדה לואיש על שנות שירותו הארוכות בחברה.
x