$
בארץ

בלחץ החרדים: הופחתה בחצי העלאת קנסות הקורונה

באיחור של יום התכנסה ועדת השרים לענייני חקיקה כדי להצביע על העלאת הקנסות שאושרה בקבינט הקורונה. על רקע התנגדות החרדים, ההעלאה הופחתה בחצי. המפלגות החרדיות צפויות לדחות גם את הפשרה הזו. יהדות התורה: "לא דיברו איתנו בכלל"

איתמר אייכנר, קובי נחשוני, Ynet 18:3703.11.20

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הערב (שלישי) את הקטנת קנסות הקורונה שאושרו אתמול בקבינט הקורונה - והפחיתה אותם מ-20 אלף שקלים ל-10 אלף שקלים "בלבד". זאת על רקע התנגדות המפלגות החרדיות להעלאת הקנסות. עם זאת, ב"יהדות התורה" אמרו כי המתווה אינו מקובל עליהם, מפני שלא היו מעורבים בקביעתו.

 

 

 

הוועדה החליטה להפחית את הקנסות שנקבעו אתמול בקבינט הקורונה על קיום אירועים, מסיבות, כנסים, טקסים, פסטיבלים או מופעי בידור ואומנות בניגוד לתקנות. כמו כן, נקבע כי הקנסות על פתיחת מוסד חינוכי יעמדו על עשרת אלפים שקלים, במקום 20 אלף שקבע הקבינט.

 

משטרה בבני ברק בקורונה משטרה בבני ברק בקורונה צילום: צילום: איי אף פי

 

 

אחד השרים שהצביעו נגד ההחלטה היה זאב אלקין, שהציע כי הקנס על אירועים שבהם משתתפים יותר מפי ארבעה מהמספר המותר יישאר על 20 אלף שקלים, בשל הנזק הגדול להפצת המחלה. הצעתו נדחתה - ואלקין הצביע נגד כל ההחלטה של הוועדה. גם שר הדתות יעקב אביטן התנגד להחלטת הוועדה בטענה שהוא נגד הטלת קנסות על מוסדות חינוכיים.

 

במהלך הדיון בוועדת השרים לחקיקה אמרה השרה פנינה תמנו שטה כי לא הגיוני שבעלי רשתות שקוראים להפרה פומבית של החוק יקבלו את אותו הקנס שמקבלים בעלי העסקים הקטנים.

 

השר יועז הנדל טען בישיבה כי "לא יכול להיות שאתם כל הזמן נותנים מקלות לציבור בלי לתת גזרים".

x