$
בארץ

לאחר העברת השליטה - מנכ"ל אל על גונן אוסישקין פורש

החברה דיווחה הבוקר לבורסה כי אוסישקין יסיים את תפקידו בינואר 2021. מאז רכישת השליטה, הודיע אלי רוזנברג על כוונתו לבצע שינויים בהנהלה - בראשם המנכ"ל. ועדת האיתור מחפשת מחליף

נווית זומר 10:0230.10.20

כצפוי, מנכ"ל אל על גונן אוסישקין מסיים את תפקידו. החברה הודיעה הבוקר (ו') לבורסה כי פרישתו תתבצע במהלך ינואר 2021. אוסישקין כתב לעובדיו הבוקר: "אני מסיים את תפקידי. זה לא מכתב פרידה, עוד נכונו לנו אתגרים רבים". ועדת איתור של הדירקטוריון מחפשת מחליף.

 

 

מאז רכישת השליטה באל על, הודיע הרוכש אלי רוזנברג על כוונתו לבצע שינוים בהנהלה - ובראשם המנכ"ל. הדירקטוריון החדש של אל על שמינה רוזנברג בראשות דוד ברודט הקים לאחרונה ועדת איתור שתפקידה למצוא מחליף לאוסישקין. בעבר פורסם בכלכליסט כי אורי סרקיס, מנכ"ל ישראייר, הוא אחד מועמדים לתפקיד.

 

גונן אוסישקין גונן אוסישקין צילום: אל על , SIVANFARAG

 

 

גונן אוסישקין, טייס, שימש כמנכ"ל אל על בשלוש השנים האחרונות, אחרי ששימש כסמנכ"ל סחר וקשרים תעופתיים במשך שנה ולפני כן כמנהל אסטרטגיה ופיתוח עסקי. לפני שעבר לתפקידי ניהול היה טייס באל על. עלות שכרו לרבעון הראשון של 2020 עמדה על 492 אלף שקל.

 

השנה האחרונה הייתה מהשנות הקשות שלו בתפקיד, כשאל על נקלעה למשבר חמור, ונאלצה לבקש סיוע מהמדינה על רקע משבר תעופתי כלל עולמי. אלפי עובדי אל על מצויים עדיין בחל"ת עד ה-30 לנובמבר ועד כה נושא הסיוע לא הושלם ולא ניתנה הלוואה בסך 250 מיליון דולר בערבות מדינה.  

x