שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

עמוק לתוך המשבר: משרד הבריאות "נזכר" לפרסם מכרז להקמת מערך דוברות לקורונה

במסגרת המכרז אמור לקום חמ"ל שיכלול, בין היתר, חמישה דוברים, צוות קריאייטיב, עורך וידיאו ויועץ אסטרטגי. פרק הזמן המפתיע של ההתקשרות - שנה וחצי - מרמז כי משרד הבריאות צופה שההתמודדות עם הקורונה תיארך עוד זמן רב

אדריאן פילוט 21:2729.10.20

אחרי עשרה חודשים של התמודדות עם נגיף הקורונה וריבוי גופי הדוברות וההסברה שעסקו בהיבטים התקשורתיים של המגפה, משרד הבריאות "נזכר" לפרסם בשעות האחרונות מכרז להקמת מערך דוברות והסברה ייעודי להתמודדות עם נגיף הקורונה. עלות המכרז: 8 מיליון שקל בשנה.

 

לאורך רוב תקופת המגיפה, מי שהחזיקה את כל מערך ההסברה של המשבר הבריאות חסר התקדים היתה מחלקת הדוברות וההסברה של משרד הבריאות, הכוללת שלושה עובדים בלבד ומספר מצומצם של סטודנטים. בחודשים האחרונים כל גוף שהצטרף למאבק בקורונה (צה"ל, הפרויקטור והמשטרה) הביא עמו דובר מטעם עצמו. ללא ספק, כוח האדם החסר במערך ההסברה של הקורונה היה אחת מנקודות התורפה העיקריות במאבק בנגיף. 

שר הבריאות יולי אדלשטיין שר הבריאות יולי אדלשטיין צילום: אוהד צויגנברג

 

במסגרת המכרז, נדרשים לצורך הקמת המערך חמישה דוברים, שלושה "אינטגרטורים", צוות קריאייטיב המונה מנהל קריאייטיב, צלם וידאו, קופירייטר, עורך וידאו, עורך תוכן ומעצב גרפי (שהינו ברמת אנימטור).

 

עוד מאפשר המכרז למציעים גם את האפשרות להציע יועץ אסטרטגי פרסומי ויועץ אסטרטגי תקשורתי מטעמו, כאשר המכרז מחייב גם מינוי של "מנהל פרויקט". בנוסף, המשרד יהיה רשאי לדרוש מהספק להוסיף נותני שירותים נוספים.

 

אגב, כל נותן שירות יידרש למתן שירות בהיקף של 180 שעות מדי חודש לפחות, כאשר המשרד דורש זמינות גם מעבר לשעות הרגילות, פריסה ארצית, כאשר לרוב השירות יינתן ממשרדי המשל"ט באיירפורט סיטי. פרט חשוב נוסף: המכרז הוא לפרק זמן של שנה וחצי (18 חודשים כנראה הם התקופה שהמשרד צופה כי המגפה תימשך).

 

תנאי הסף של הזוכה במכרז כוללים, בין היתר, גלגול מחזור כספי של 3 מיליון שקלים לפחות בשלוש השנים האחרונות, ותק של חמש שנים לפחות במתן שירותי דוברות או יחסי ציבור. תנאי סף גם נקבעו עבור כל דובר וכל תפקיד אחר במטה הדוברות וההסברה החדש.

x