$
בארץ

מתווה חדש של גלנט לכיתות א'-ד': ילמדו לפחות ארבעה ימים בקפסולות

אחרי שקבינט הקורונה החליט בראשית השבוע שכיתות ג'-ד' יחזור ביום ראשון ללמוד בבתי הספר וא'-ב' ילמדו לסירוגין בבית ובכיתות – שר החינוך גלנט מציג מתווה חדש - כיתות א'-ד' ילמדו בקפסולות בבתי הספר לפחות 4 ימים. זאת כנראה בעקבות מרד ראשי הרשויות. ברקע אפשרות לשינוי נוסף וביטול הקפסולות בכיתות א'-ב'

שחר אילן 15:2928.10.20

עוד תפנית במתווה פתיחת כיתות א'-ד' ביום ראשון הקרוב. שר החינוך יואב גלנט הודיע שכל כיתות א'-ד' יפתחו במתווה של לפחות 4 ימים בבית הספר בקבוצות של עד 18 תלמידים עם אפשרות לחמישה. זאת, בניגוד להחלטת קבינט הקורונה שכיתות ג'-ד' ילמדו חמישה ימים בבתי הספר וכיתות א'-ב' שלושה ימים לסירוגין.

 

 

 

יצוין שגם החלטת גלנט אינה סופית שכן ישנה עדיין אפשרות שקבינט הקורונה יוותר על הקפסולות בכיתות א'-ב' ואז ילמדו כולם חמישה ימים.

 

בראשית השבוע החליט קבינט הקורונה להחזיר את כיתות ג'-ד' ללימודים מלאים בקבוצות של עד 18 תלמדים. לגבי כיתות א'-ב' הוחלט שילמדו בקבוצות לסירוגין חצי שבוע בבית וחצי שבוע בבתי הספר. בתגובה הודיעו עשרות ראש רשויות מקומיות שיפעילו את כיתות א'-ב' במלואן. הממשלה התפשרה והסכימה שמי שמסוגל להפעיל את כיתות א'-ב' שבוע מלא, יורשה לעשות זאת.

 

 

בי"ס בירושלים בי"ס בירושלים צילום: אלכס קולומויסקי

 

"מי שיכול יותר, יבורך"

 

נראה שמרד ראשי הרשויות נגד המתווה הבלתי הגיוני שמעניק עדיפות לכיתות ג'-ד' עשה את שלו. גלנט הודיע היום (ד') בתדרוך עיתונאים שיקבע מינימום של ארבע ימים בשבוע בבית הספר לכל כיתות א'-ד'. הוא הסביר שכך יתאפשר לבתי הספר להעביר צוות הוראה ליום אחד מכיתות ג'-ד' לכיתות א'-ב'. "מי שיכול יותר, יבורך", אמר.

 

 

שר חינוך יואב גלנט. "בכל מקרה זו תוכנית ארעית" שר חינוך יואב גלנט. "בכל מקרה זו תוכנית ארעית" צילום מסך: לע"מ

 

בתגובה לטענה שמדובר במתווה שמעדיף רשויות מקומיות חזקות ובעלות אמצעים, אמר גלנט שבכל מקרה זו תוכנית ארעית. הוא מקווה שבעוד שבועיים כיתות א'-ב' יוכלו לחזור ללמוד ללא קפסולות מה שיפתור את הבעיה. לדבריו, לא מדובר בשינוי של החלטת קבינט הקורונה שכן הקבינט הסמיך אותו לקבוע מתווה.

 

הוא התייחס גם לאפשרות של שינוי נוסף כבר בימים הקרובים, ביטול הקפסולות בכיתות א'-ב' ולימודים מלאים של כל כיתות א'-ד' בבית ספר. "אני הראשון שיברך על כך", אמר. "קיימנו שלושה דיונים בקבינט והוחלט שחייבים לחלק את כיתות א'-ב'. אם יחזרו בהם, יבורכו".

 

גלנט הודיע גם שחלוקת 135 אלף מתוך 150 אלף המחשבים שרכשה מערכת החינוך תסתיים עד סוף השנה. עוד 15 אלף יחולקו לאחר מכן בהתאם לצרכים.

x