$
בארץ

יש מחליף לגמזו: פרופ' נחמן אש ימונה לפרויקטור הקורונה

פרופ' אש, קצין הרפואה הראשי לשעבר ששימש גם כראש חטיבת הבריאות במכבי, יחליף את רוני גמזו בתפקיד הפרויקטור. "מקצועית אין ספק שהוא יהיה מעולה, השאלה אם יוכל לעמוד בכל הלחצים והפוליטיזציה, ואיך יתמודד עם הלכלולכים", אמר גורם במערכת הבריאות

אדיר ינקו, ynet 11:3927.10.20

נמצא המחליף של רוני גמזו: פרופ' נחמן אש, לשעבר ראש חטיבת הבריאות במכבי שירותי בריאות, הוא פרויקטור הקורונה הבא שיחליף בתפקידו את פרופ' גמזו. כך נודע ל-ynet. בסביבתו של גמזו אישרו את הפרטים, מלשכת שר הבריאות יולי אדלשטיין טרם התקבלה תגובה.

 

 

פרופ' נחמן אש פרופ' נחמן אש צילום: דפנה גזית

 

פרופ' אש נולד ב-1961 בפתח תקווה וסיים בשנת 1986 את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב במסגרת תוכנית העתודה. לאחר ששימש רופא בסיירת מטכ"ל התמחה ברפואה פנימית בבית החולים שיבא בתל השומר. הוא היה הרופא הראשון שטיפל בפצועי אסון צאלים ב' ובהמשך שירת כקצין הרפואה הראשי של אוגדת אזור יהודה ושומרון. לאחר מכן מילא שורת תפקידי רפואה נוספים בצבא וגם סיים תואר שני בתכנית מיוחדת של מכון MIT ואוניברסיטת הארוורד.

 

ב-2005 מונה לסגן קצין רפואה ראשי תחת פרופ' חזי לוי - אז קצין רפואה ראשי וכיום מנכ"ל משרד הבריאות. ב-2007 הועלה לדרגת תת-אלוף ומונה לקצין רפואה ראשי, תפקיד שבו שימש עד 2011. ב-2014 הוא מונה למנהל חטיבת הבריאות בקופת החולים מכבי, ופרש מהתפקיד באוגוסט האחרון. כיום הוא חבר סגל בכיר במחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל.

 

הוא נשוי לד"ר שפרה אש, מנהלת המחלקה להמטואונקולוגיה ילדים בבית החולים רמב"ם בחיפה. השניים הם הורים לארבעה ילדים ומתגוררים בראש העין.

 

פרופ' רוני גמזו פרופ' רוני גמזו צילום: טל אזולאי, דור מנואל

 

"נחמן הוא איש מאוד ראוי", אומר גורם במערכת הבריאות. "הוא מילא שורה של תפקידים והוא אחד האנשים היותר חרוצים שאני מכיר. הוא איש מאוד אינטליגנטי ומתון, איש מקצוע מצוין, השאלה היא אם הוא יוכל לעמוד בכל הלחצים והרוע ובכל הפוליטיזציה. זו השאלה הגדולה, כי רוני שוחה בזה. גמזו הוא בעצם פוליטיקאי, נחמן הוא לא כזה. הוא איש מקצוע יוצא מן הכלל והוא יעבוד מאוד טוב עם המנכ"ל חזי לוי".

 

"מקצועית אין ספק שהוא יהיה מעולה, יש לו את כל היתרונות שבעולם, אבל העניין הנוסף הוא איך הוא יעבוד עם התקשורת", הוסיף אותו גורם. "הוא לא טיפוס מוחצן אלא יותר מופנם. את חזי הרגו בתקשורת מאוד מהר, כי הוא טוב מדי. קשה למצוא טיפוסים כמו זאב רוטשטיין, גבי ברבש, רוני גמזו או פרופ' איציק קרייס. במקרה הזה צריכים לעמוד גם על הרגליים האחוריות, לדפוק על השולחן ולא לוותר. אם רוצים לבחור אדם מצוין זה האיש. אם רוצים מישהו שיידע להתמודד עם הלכלוכים - זו בעיה".

x