$
בארץ

אילת וים המלח ישמשו "איים תיירותיים"; תיירני הנגב זועמים

הצעת חוק תחריג את האזורים הללו כדי שיוכלו להיפתח באופן הדרגתי ובכפוף להצגת בדיקות קורונה ע"י הנופשים; תיירני הנגב מוחים על אי הכללתם במתווה

נווית זומר 16:5725.10.20

אזורי התיירות באילת ובים המלח בדרך להיות מוכרים כ"איים תיירותיים" - הממשלה אישרה הצעת חוק שתחריג את האזורים הללו בכדי לאפשר להם לפעול בצורה מדורגת ובכפוף להצגה של בדיקות קורונה על ידי הנופשים.

 

 

 

בשלב הבא תעלה החקיקה לוועדת שרים ולחקיקה בכנסת - בתקווה שהחוק יאושר בהקדם ויאפשר פתיחה של בתי המלון באילת וים המלח. במקביל תיירני הנגב, מוחים על אי הכללתם במתווה וטוענים כי מדובר בתיירות במדבר הפתוח, שפחותת סיכונים.

 

ים המלח ים המלח צילום: שאטרסטוק

 

כאות מחאה הכריזו היום בשדה בוקר ברחבת קבר בן גוריון, על הקמת "פדרצית התיירות העצמאית בנגב". ערן דורון ראש המועצה האזורית רמת נגב אמר: "ביבי נתניהו שכח שבין אילת לבין ים המלח ישנו אזור עצום ונרחב – הנגב והערבה. 30% מהתושבים שלנו מתפרנסים מתיירות שהיא הבטוחה ביותר שניתן להציע – הרבה יותר מהתור בדיוטי פרי, מהצ'ק אין או מהמטוס. התיירות המדברית מאפשרת לציבור לנפוש בשטח במרחבים בבטחה. אני מצפה מממשלת ישראל לכלול את הנגב במסגרת הסידורים המיוחדים לאישור התיירות לים המלח ולאילת".

 

בפירוט להצעת החוק להחרגת אילת וים המלח, מוזכרת הפגיעה הקשה של ענף התיירות כתוצאה מהסגרים. בהצעה נאמר "התיירות הייתה הראשונה להיפגע מן המשבר עם ההכרח לאתר ולחלץ מישראל קבוצות תיירים, והיא עתידה להיות האחרונה להתאושש בשל המגבלות החמורות בכל העולם ובעיקר עקב הימשכות המשבר לאורך זמן בלתי ידוע".

 

עוד נכתב כי "הערכות המצב העולמיות חוזות חלופות שונות למציאת תרופה או חיסון, שיאפשרו חזרה הדרגתית של פעילות תיירות עולמית רק לקראת הרבעון השלישי של שנת 2021 ואף לאחר מכן. החשש הוא שאחוז ניכר מעסקי התיירות הישירים והעסקים העקיפים התומכים בתעשייה זו יתקשו לשרוד תקופה כה ארוכה ללא כלים לסיוע מטעם המדינה".

x