$
בארץ

אלביט תספק מערכות ראיית לילה לצבא ארה"ב ב-442 מיליון דולר

מערכת ה-ENVG-B שתספק החברה הבת של אלביט מערכות בארה"ב, מאפשרת לחיילים לראות 300 מטר קדימה בחשכה, במקום 150 מטר במערכות הקיימות היום

אודי עציון 10:1622.10.20

חברת הבת של אלביט מערכות בארה"ב זכתה בחוזה חדש לאספקת מערכות ראיית לילה לצבא  ארה"ב. ההזמנה הראשונה היא בסכום של 22.5 מיליון דולר, אך השווי הפוטנציאלי של החוזה עומד על 442 מיליון דולר. קצב ההצטיידות תלוי גם בזמינות תקציבים, שעלולים להיות מקוצצים כעת בתקופת הקורונה.

 

 

 

משקפת ראיית הלילה החדשה, ה-ENVG-B, הוכיחה בניסויים שערך צבא ארה"ב יכולת ראייה בחשכה לטווח של 300 מטר, לעומת טווח של 150 מטר במערכות ראיית הלילה הנוכחיות של החיילים האמריקאים. המערכת מבוססת על חיישן חום ואינפרא אדום כדי לספק ללוחם את תמונת המציאות, כשהיא מורכבת על עיניו.

 

 

מערכת לראיית לילה של אלביט שתימכר לצבא ארה"ב מערכת לראיית לילה של אלביט שתימכר לצבא ארה"ב צילום: אלביט מערכות

 

בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "הבחירה של צבא היבשה של ארה"ב במערכות ה-ENVG-B היא עדות לאיכות הטכנולוגיות של אלביט מערכות אמריקה ולתרומתן המבצעית הייחודית".

 

החוזה הזה של אלביט הוא צעד נוסף במימוש הפוטנציאל העסקי בתחום ראיית הלילה, והוא תוצאה ישירה של רכישת פעילות ראיית הלילה מחברת האריס האמריקנית, בעסקה בשווי 350 מיליון דולר עליה סוכם באפריל 2019.

 

בספטמבר 2019 זכתה אלביט בחוזה בשווי של 249 מיליון דולר לאספקת מכשירי ראיית לילה משודרגים עבור המארינס האמריקאים, במסגרתה תספק לנחתים משקפות ראיית לילה מדגם Squad Night Vision Goggle, כולל חלקי חילוף ושירותי תחזוקה ולוגיסטיקה.

 

מאז רכישת פעילות ראיית הלילה, אלביט הודיעה על שתי עסקאות ענק בארה"ב לאספקת מערכות ראיית לילה בהיקף כולל של כ-690 מיליון דולר.

x