$
בארץ

פרסום ראשון

שטייניץ ואמסלם חתמו על הארכת כהונתו של יפתח רון טל כדירקטור בחברת חשמל עד סוף 2022

בחירתו המחודשת של רון טל לתפקיד יו"ר הדירקטוריון צריכה לעבור את ועדת המינויים של החברות הממשלתיות ואת אישור הדירקטוריון. כפי שפורסם בכלכליסט, רון טל הוזכר לאחרונה כמועמד ליו"ר דירקטוריון שופרסל

ליאור גוטמן 16:3218.10.20

שר אנרגיה יובל שטייניץ והשר שאחראי על החברות הממשלתיות דודי אמסלם חתמו היום (א') על הארכת כהונתו של יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל, כך נודע לכלכליסט. ההארכה היא עד לסוף 2022 ובשלב זה לדירקטור בלבד, כאשר בחירתו המחודשת לתפקיד יו"ר הדירקטוריון צריכה לעבור את ועדת המינוייים של החברות הממשלתיות ואת אישור הדירקטוריון עצמו.

 

כפי שפורסם בכלכליסט, רון טל הוזכר לאחרונה כמועמד ליו"ר דירקטוריון שופרסל, אולם בשיחות עם מקורביו תמיד הדגיש שככל שימשיכו לרצות אותו בחברת החשמל זו תהיה העדיפות הראשונה שלו.

 

 

 

יפתח רון טל יפתח רון טל צילום: עמית שעל

 

 

רון טל מכהן כבר קרוב לעשר שנים כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל והוביל את החברה במשבר הדלקים של הגז המצרי, בשיפור הסכמי הגז והוזלות המחיר האחרונות וברפורמה ההיסטורית בחברה. כהונתו הנוכחית היא הרביעית ברציפות, אורך משרה שמעטים בשירות הציבורי התקרבו אליה. רשות החברות הממשלתיות כבר הודיעה בעבר שהיא נוטה שלא להאריך כהונה מעבר לשתי קדנציות (כל קדנציה היא לשלוש שנים) וללא קשר לאדם כזה או אחר, תוך רצון לרענן את השורות בחברות הממשלתיות, וייתכן שגם הפעם היא תביע תרעומת על עצם הארכת הכהונה. מנגד, רון טל נחשב לאחד הבכירים במשק האנרגיה והוא ויובל שטייניץ עובדים יחד כבר חמש וחצי שנים והוא זוכה להערכה רבה. השלבים הבאים באישורו לתפקיד יו"ר דירקטוריון יהיה אישור ועדת המינויים לשירות הציבורי הבכיר, ואישור שני להיבחר כיו"ר מתוך הדירקטורים המכהנים.

 

רון טל כאמור נכנס לתפקידו בסוף 2010, ולמעשה, מי שהאריך לו את הכהונה לתוך הקדנציה הרביעית היא רשות החברות הממשלתיות, שנימקה את המהלך בשלוש מערכות בחירות והתארכות הצורך למנות בכירים. בין יו"ר הדירקטורים שזכו להארכה בתחילת השנה ניתן לציין את יו"ר נמל אשדוד אורנה הוזמן בכור, יו"ר נמל חיפה אשל ארמוני, יו"ר חברת נמלי ישראל עוזי יצחקי ויו"ר נתיבי גז איתן פדן שזכה להארכה אישית של שטייניץ, כאשר כל אלה אמורים לסיים בדצמבר הקרוב שנת כהונה נוספת. עם זאת ניתן לראות במינוי רון טל כסנונית ראשונה בשורת מינויים שעל הפרק, לרבות לחברת נתיבי תחבורה עירוניים שהדירקטוריון שלה חסר את המספר המינימלי לקיים ישיבות, זאת אולי כסימן לבחירות שמתקרבות שמחייבות את השרים למנות מהר ככל שניתן משרות שונות שממתינות זמן רב לאיוש.

 

 

x